Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PRZYJACIELE MISJI OBLACKICH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » PRZYJACIELE MISJI OBLACKICH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

... młodzi aktorzy...
W minioną niedzielę gościliśmy wyjątkowych pielgrzymów. Podobnie jak w ubiegłych latach w miesiącu czerwcu zorganizowaliśmy Regionalne Spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich. Gościliśmy naszych współbraci Oblatów z Prokury Misyjnej z Poznania na czele z Ojcem Dyrektorem Marianem Lisem OMI. Obecni byli Ojcowie Wiesław Chojnowski OMI (Madagaskar), Mariusz Bosek OMI (Urugwaj), Krzysztof Buzikowski OMI (Ukraina) oraz Brat Grzegorz Rosa OMI (Kamerun).
Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył o. Marian Lis OMI, bezpośrednio odpowiedzialny w Prowincji polskiej za animowanie Przyjaciół Misji Oblackich. Homilię wygłosił o. Krzysztof Buzikowski OMI, który na co dzień posługuje na Ukrainie. W ciepłych słowach dziękował naszym Przyjaciołom za obecność i za wielkie wsparcie jakie okazują dziełu misyjnemu prowadzonemu przez naszą Rodzinę Zakonną: ... dziękujemy Wam Drodzy Przyjaciele za to, że każdego dnia wpieracie nas swoimi modlitwami i pomagacie nam trwać w miejscach gdzie Kościół posyła nas, byśmy głosili Ewangelię. Dziękujemy Wam za dary Waszych serc, dzięki którym możemy realizować dzieło Ewangelizacji i nieść pomoc braciom i siostrom na wszystkich kontynentach.
Na naszym dorocznym spotkaniu gościliśmy także dyrekcję, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, z Jeziorka w gminie Nowa Słupia. To pierwsza szkoła w Polsce nosząca imię naszego Założyciela. Uczniowie szkoły animowali śpiew podczas liturgii a podczas popołudniowego spotkania przedstawili montaż słowno-muzyczny mówiący o historii Świętego Krzyża i Ojców Oblatów.
Oczywiście nie zabrakło także naszych wypróbowanych Przyjaciół z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc, gdzie działa Młodzieżowe Koło Misyjne, którego opiekunem jest Pani Bożena Kraj. Dziękujemy Pani Bożenie oraz uczniom za obecność i włączenie się w przeżywanie liturgii.
Podczas popołudniowego spotkania Przyjaciele Misji Oblackich wysłuchali świadectw misjonarzy: Br. Grzegorza Rosy OMI, który posługuje w Kamerunie oraz O. Krzysztofa Buzikowskiego OMI pracującego na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na doroczne spotkanie modlitewne. Dziękujemy także o. Marianowi Lisowi OMI, Dyrektorowi Prokury Misyjnej za przybycie wraz z Oblatami i animowanie misyjnego spotkania.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Zdzisławowi Dudzicowi ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku oraz nauczycielom, wychowawcom, Pani katechetce za obecność i przygotowanie dzieci. Uczniom za przepiękny spektakl i udział w liturgii. Dziękujemy Młodzieży zaprzyjaźnionej z Oblatami, która pomogła w organizacji spotkania oraz podczas liturgii.

Wszystkich, którzy pragną wspierać naszą posługę misyjną zapraszamy by zapisali się do Przyjaciół Misji Oblackich. Każdego dnia w ich intencji odprawiamy pięć Mszy Świętych i modlimy się w naszych wspólnotach zakonnych. Więcej informacji na stronie www. misje.oblaci.pl
, www.oblaci.pl
 

19

CZE

2012

1825

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.