Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WIELKA MSZA C-MOL MOZARTA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » WIELKA MSZA C-MOL MOZARTA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Anima Mundi, organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury w naszym świętokrzyskim klasztorze odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. o godzinie 17.00 koncert. Zapraszając wszystkich podajemy program oraz informację o wykonawcach koncertu oratoryjnego:


W. A. Mozart – Kyrie d-moll KV 341

W. A. Mozart – Wielka Msza c-moll KV 427
KYRIE
GLORIA
Laudamus te
Gratias agimus tibi
Domine Deus
Qui tollis
Quoniam
Jesu Christe – Cum Sancto spiritu
CREDO
Et incarnatus est
SANCTUS
BENEDICTUS
Marta Boberska – sopran
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie. Podczas studiów była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.  Od 1994 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. W repertuarze tego teatru posiada ponad 30 partii operowych, w operach W. A. Mozarta. G. Rossiniego, G. F. Haendla, C. Monteverdiego, H. Purcella oraz wiele partii oratoryjnych.  Poza działalnością w macierzystym teatrze współpracowała również m. in. z Operą Narodową, Narodową Operą Łotewską w Rydze, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską. W sezonie 1998/99 brała udział w produkcji Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta (Królowa Nocy) pod dyrekcją J. C. Malgoira, wykonując tę partię m. in.  w teatrze Champs Elysee w Paryżu. W Teatrze Powszechnym w Warszawie partnerowała K. Jandzie w sztuce Maria Callas – lekcja śpiewu. W swoim dorobku posiada również nominacje do nagród muzycznych: Paszport Polityki – lata 2000, 2001 i 2002. Nagrody Fryderyka 1999, 2000, 2001, 2002 i 2005. W 2009 roku otrzymała Fryderyka za płytę z mszami S. Moniuszki.


Urszula Kryger – mezzosopran     
Jest absolwentką klasy fortepianu (1988) i śpiewu solowego (1992) Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia wokalne kontynuowała następnie pod kierunkiem Andrzeja Orłowicza w Kopenhadze. Do jej największych sukcesów należą zwycięstwa VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. J. Brahmsa w Hamburgu (1994) oraz na 43 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium (1994). Odtąd jej karierze towarzyszy niesłabnące zainteresowanie melomanów i krytyki. W 1995 roku wystąpiła w La Scali z recitalem pieśni F. Chopina. Rok później z wielkim sukcesem debiutowała na scenie Semper Oper w Dreźnie w operze Kopciuszek G. Rossiniego w partii Angeliny. Publiczność polska i wielu krajów świata ma okazję często podziwiać jej kreacje w dziełach oratoryjnych wykonywanych pod batutą tak znakomitych mistrzów, jak: J. Krenz, J. Semkow, R. Frühbeck de Burgos, Sir C. Davis. Dokonała nagrań dla rozgłośni radiowych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii oraz płytowych dla Decca, Hyperion, CPO, DUX. Jej nagrania zostały trzykrotnie nagrodzone nagrodami Fryderyków w 2001, 2002 i 2004 roku. W styczniu 2006 artystka została wyróżniona nagrodą Fundacji im. K. Szymanowskiego za przemyślane i wysoce artystyczne interpretacje pieśni tegoż kompozytora.


Piotr Kusiewicz – tenor
Jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów muzyków i pedagogów śpiewu. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Gdańsku uzyskując dyplom w klasie fortepianu prof. Z. Śliwińskiego (1977) oraz dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. J. Szymańskiego (1980). W 1978 roku otrzymał I Nagrodę i dwa wyróżnienia na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dworzaka w Karlovych Varach. Artysta występuje na estradach koncertowych oraz scenach operowych w Polsce i na świecie. Śpiewał we wszystkich filharmoniach i teatrach w kraju, oraz Alte - Oper we Frankfurcie n/Menem, w Théâtre des Champs - Élysées w Paryżu, w filharmoniach: Berlińskiej, Monachijskiej, Kolońskiej, w Palais des Beaux Arts w Brukseli, Royal Festival Hall  w Londynie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Gewandhaus w Lipsku, Musikverein w Wiedniu, w Montrealu, Mediolanie, Sztokholmie, Moskwie oraz w Jerozolimie, Seulu, Tokio i na Gwadelupie. W swoim repertuarze posiada 137 dzieł oratoryjnych, opery Haendla, Monteverdiego, Moniuszki, Donizettiego, Rimskiego-Korsakowa. Jest profesorem zwyczajnym śpiewu i kierownikiem Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Czesław Gałka – bas
Ukończył studia wokalne pod kierunkiem prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej w Akademii Muzycznej w Katowicach w roku 1984. Jest laureatem wyróżnień i nagród ogólnopolskich konkursów wokalnych. Zdobył m.in. I miejsce na Konkursie im. J. Kiepury w Krynicy (1983) oraz II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistyki Operowej w Bytomiu (1984). W 1981 r. brał udział w Festiwalu Feste Medicee we Florencji i ukończył kurs interpretacji muzyki oratoryjnej w klasie prof. Pekka Saalomy w Bayreuth, a w 1982 r.  kurs wokalny w klasie prof. Pawła Lisicjana w Weimarze. W tym samym roku zadebiutował w partii Zbigniewa w Strasznym dworze S. Moniuszki na scenie Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu, której był solistą w latach 1983-1985. Od października 1985 r. jest solistą Opery Narodowej w Warszawie. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji (pieśni S. Moniuszki, M. Karłowicza, R. Schumanna i F. Schuberta. Występuje także na estradach polskich filharmonii, wykonując partie basowe repertuaru muzyki oratoryjnej.

Zespół Wokalny all’ Antico
Zespół Wokalny all’ Antico powstał w 1987 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki wokalnej renesansu i baroku nie stroniąc także od wielkich form oratoryjnych – stąd też kreacje dzieł J. S. Bacha, W. A. Mozarta czy J. Haydna. Na prestiżowych konkursach międzynarodowych zespół uzyskał nagrody: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Horbach w Niemczech (1992); II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych w Claveland w Wielkiej Brytanii (1990) oraz nagrody specjalne na Międzynarodowych Konkursach Wokalnych w Międzyzdrojach (1988) i Legnicy Cantat (1990). 

Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA powstała w 1990 roku z inicjatywy wybitnego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. St. Firleja. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi i kadry dydaktycznej tej uczelni. Wysoki poziom artystyczny zespołu zapewnił orkiestrze koncerty na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Orkiestra odbyła kilka większych tournee koncertowych m. in. w Hiszpanii w 1992 r., Niemczech i Francji w 1994 r. Zespół posiada w swym repertuarze dzieła muzyczne okresu baroku, klasycyzmu, romantyzmu, nie stroniąc także od muzyki współczesnej. Doskonali swe umiejętności w oparci o współczesną wiedzę muzykologiczną (traktaty muzykologiczne i przekazy rękopiśmienne). Od 2001 r. zespołem kieruje Marek Głowacki. Dokonała nagrań dla TVN i PWSTFiTv Instytucja kultury – Zasłużony dla Kultury Polskiej


Marek Głowacki – dyrygent

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (fortepian) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura symfoniczna). Brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. H. Rillinga wraz z Międzynarodową Orkiestrą Akademii Bachowskich w latach 1993, 1996, 1998. Od roku 1999 ściśle współpracuje z zespołem wokalnym all’ Antico, stąd też kreacje wykonawcze wielkich dzieł muzyki oratoryjnej baroku i klasycyzmu. Współpracował z takimi solistami jak: M. Fedorova, E. Indijć, M. Boberska, U. Kryger, P. Kusiewicz, R. Minkiewicz, Cz. Gałka, J. Frekstein, R. Tesarowicz, K. Jakowicz, P. Pławner czy T. Chmielewski. Jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia Orkiestry Kameralnej Polish Camerata i dyrektorem orkiestry. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora, a w 2011 habilitował się w dziedzinie artystycznej – dyrygentura. Jest adiunktem UJK w Kielcach. Zasłużony dla Kultury Polskiej.

15

KWI

2012

777

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.