Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

"BÓG KOCHA I PRAGNIE BYĆ KOCHANYM" - WIGILIA I PASTERKA A.D.2011

Strona główna » Aktualności » "BÓG KOCHA I PRAGNIE BYĆ KOCHANYM" - WIGILIA I PASTERKA A.D.2011

wielkość tekstu: A | A | A

Okadzenie Krzyża...
W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie świętokrzyska wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wraz z kapłanami i klerykiem z parafii św. Wawrzyńca z Nowej Słupi o godz. 16.45 zgromadziła się w domowej kaplicy, by liturgiczną modlitwą Kościoła -  I Nieszporami Uroczystości Bożego Narodzenia - rozpocząć wspólne świętowanie pamiątki narodzin Naszego Zbawiciela.
Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do klasztornego refektarza, by rozpocząć wieczerzę wigilijną. Na początku odczytano fragment Ewangelii wg św. Łukasza, mówiący o narodzeniu Jezusa, następnie odmówiliśmy tradycyjny pacierz rodziny chrześcijańskiej, po czym O. Superior miejscowej wspólnoty Zygfryd Wiecha OMI życzył wszystkim błogosławionych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Po słowach życzeń nadszedł moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.
Następnie wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu, zastawionego potrawami przygotowanymi w klasztornej kuchni przez panie kucharki i br. Adama Gapysa OMI. Oczywiście nie zabrakło wolnego miejsca przy wigilijnym stole, dla niespodziewanego gościa jak również śpiewu kolęd, który był jak zawsze w ten wyjątkowy wieczór animowany przez o. Roberta Skupa OMI, Mistrza Nowicjuszy.
O godz. 23.00 nowicjusze przedstawili w świątyni dla licznie zgromadzonych wiernych „Misterium o Bożym Narodzeniu”. Bohaterem i zarazem narratorem przedstawienia była postać św. Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić 150. rocznicę narodzin dla nieba św. Eugeniusza, który niewątpliwie swe serce uczynił domem i miejscem obecności Chrystusa.
Przed rozpoczęciem Mszy Świętej Pasterskiej odczytano fragment Martyrologium rzymskiego…. O północy rozpoczęła się Uroczysta Pasterka, której przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec Wikariusz Prowincjalny Andrzej Korda OMI.
W swoim słowie skierowanym do wiernych, kaznodzieja przypomniał wiernym, że Bóg stał się jednym z nas. Dziś ukazała się łaska Boga. Wśród nocnej ciszy słychać płacz dziecka. W ten sposób Bóg ukazał nam swoja miłość dając swego Syna Jezusa Chrystusa. Kim On jest? On jest miłością. Bóg kocha i pragnie być kochanym. Pierwszym domem dla Syna Bożego stała się uboga stajenka. Nie jest ważne miejsce, ale ważne jest to by być kochanym. Chrystus kochany w rodzinie - Maryi i Józefa. Przeżywamy rok duszpasterski w Polskim Kościele pod hasłem: Kościół naszym domem. Kościół jest domem, gdzie doświadczamy miłości. Tą Miłość adorujemy w ubogim żłóbku – Jezusa, który daje zbawienie wszystkim ludziom. Wracajmy z tej Świętej Góry i zanieśmy miłość Chrystusa naszym bliskim. Pamiętajmy, że Bóg kocha i pragnie być kochany w drugim człowieku – mówił o. Korda.
Uroczystą Pasterkę uświetnił Pan Mirosław Rubak, na co dzień pracujący w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz oprawa liturgiczna przygotowana przez nowicjuszy, prenowicjusza, braci zakonnych z naszego klasztoru oraz kleryka Patryka Osadnika OMI z WSD z Obry.
Radością dla całej wspólnoty oblackiej była liczna obecność wiernych, których w świątyni i na krużgankach zgromadziło się niemal 1,5 tysiąca. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Także i aura „jeszcze” zimowa panująca na Świętej Górze pomogła zapewne w przeżywaniu tej jakże wyjątkowej nocy.
Zapraszamy także w pierwszy dzień świąt oraz w kolejne dni świąteczne do wspólnej modlitwy wiernych z okolicznych wsi i miejscowości. Po sumie o godz. 11.00 zachęcamy do wspólnego kolędowanie przy żłóbku, w które co roku tak chętnie włączają się dzieci oraz dorośli.

25

GRU

2011

1299

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.