Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Oblaci na Świętym Krzyżu przed Świętami Bożego Narodzenia...

Strona główna » Aktualności » Oblaci na Świętym Krzyżu przed Świętami Bożego Narodzenia...

wielkość tekstu: A | A | A

Ręcznie zdobione bombki - prezent świętokrzyskich oblatów
W czasie przedświątecznych przygotowań Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża podejmują szereg inicjatyw: głoszą rekolekcje adwentowe w parafiach, spotykają się z dziećmi i młodzieżą szkolną, wspierają akcję charytatywną, zorganizowali świąteczny kiermasz.
Nowicjusze wraz z Ojcami mieszkającymi na Świętym Krzyżu spotkali się z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Od czterech lat w siedzibie daleszyckiego gimnazjum w okresie przedświątecznym odbywa się „Wigilia misyjna” animowana przez świętokrzyskich oblatów. Ma ona na celu spotkanie z młodzieżą i przypomnienie o chrześcijańskim przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz jest podziękowaniem młodzieży za wspieranie dzieła misyjnego, jakie podejmują Oblaci w Kościele powszechnym. Podobne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Jeziorku (gmina Nowa Słupia), która od maja tego roku nosi imię św. Eugeniusza - Założyciela Zgromadzenia Oblatów.
Każdego roku Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z klasztoru na Świętym Krzyżu wspierają przedświąteczną akcję charytatywną „Choinka pod choinkę”, jaką organizuje rozgłośnia Radia Kielce.
Dziś na antenie tej rozgłośni w ramach tejże akcji odbyła się kolejna licytacja drzewka bożonarodzeniowego. Tym razem ufundowali je i przystroili Oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu.  Dwu i półmetrowa jodła świętokrzyska została wczoraj popołudniu przystrojona w siedzibie Radia Kielce przez nowicjuszy Daniela Ziółkowskiego i Andrzeja Granicę oraz br. Adama Gapysa OMI.
Oprócz tradycyjnych bombek, światełek, na „oblackiej” choince zawisły pierniki wypiekane w klasztornej kuchni. Dodatkowo świętokrzyscy zakonnicy podarowali dwie niezwykłe bombki. Jedna z nich przedstawia klasztor na Świętym Krzyżu w zimowej scenerii a druga Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Ostatecznie cena, za jaką zlicytowana została choinka wynosi 5 tys. 200 złotych. Jak do tej pory to rekordowa cena w tegorocznej licytacji drzewka bożonarodzeniowego. Do udziału w licytacji zachęcali m.in.: o. Superior Zygfryd Wiecha OMI, o. Rektor Damian Dybała OMI, br. Adam Gapys, nowicjusze Dominik Zwierzychowski i Paweł Biegański oraz inni zakonnicy mieszkający w Kielcach franciszkanie, salezjanie i pallotyni.
W tym roku dochód z aukcji świątecznych drzewek organizatorzy przekażą na zakup wyposażenia pracowni muzycznej dla Stowarzyszenia "Siemacha" w Kielcach, które pomaga młodym ludziom rozwijać pasje i talenty.
Ojcowie Oblaci zorganizowali także w klasztorze na Świętym Krzyżu kiermasz świąteczny, gdzie pielgrzymi i turyści mogą zaopatrzyć się w słodkości z klasztornej kuchni.
W tym roku szczególnie proponujemy rożnego rodzaju pierniki wypiekane i ozdabiane ręcznie w klasztorze: mikołaje, pociągi, choinki - a wszystko z pysznego piernikowego ciasta i w słodkiej polewie...
Przepiękną pamiątką i świątecznym prezentem może być bombka wykonana ręcznie i przedstawiająca Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w zimowej szacie bądź Relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego.
W świętokrzyskim sanktuarium na 20 grudnia zaplanowano montaż szopki bożonarodzeniowej. W tym roku będzie ona tradycyjna i nastrojowa.  Już  jedenaście lat przy tworzeniu bożonarodzeniowej stajenki Misjonarzom Oblatom pomaga Kieleckie Centrum Kultury. Nieoceniony wkład w jej powstanie ma Pani Magdalena Kusztal – dyrektor KCK. Będzie to stajenka  zbita ze starych desek, pokryta słomą i ozdobiona elementami scenograficznymi. Wykorzystane zostaną również  klasztorne figury. Nie będzie monumentalnych rozmiarów. Pragniemy, aby tegoroczna stajenka miała charakter typowo bożonarodzeniowy – nie świecki. Swoją prostotą ma za zadanie ewangelizować tych, którzy przybędą w świątecznym czasie na Święty Krzyż. W centrum Boże Dziecię, Maryja, św. Józef, Aniołowie, pastuszkowie, owieczki…
Dodatkowym elementem dekoracyjnym świątyni w czasie świąt, będą girlandy wiszące ponad wiernymi, wykonane przez nowicjuszy. Oczywiście nie zabraknie zielonych drzewek - jodeł świętokrzyskich, które każdego roku przekazuje dla sanktuarium Nadleśnictwo Łagów. Będą one ozdobione przepięknymi bombkami podarowanymi przez Panią Lucynę Gozdek ze Staszowa.

15

GRU

2011

1009

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.