Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OBLACKIE IMIENINY - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Świętym Krzyżu

Strona główna » Aktualności » OBLACKIE IMIENINY - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu: A | A | A

Okadzenie darów
Każdego roku w dniu 8 grudnia, nasza misjonarska rodzina zakonna, przeżywa szczególny dzień. W naszym oblackim środowisku mówimy, że obchodzimy nasze imieniny… W myśl naszej 10 Konstytucji, która mówi Patronką Zgromadzenia jest Maryja Niepokalana. Otwarta na Ducha Świętego, jako pokorna służebnica całkowicie poświęciła samą siebie osobie i dziełu Zbawiciela.  W Dziewicy zatroskanej o przyjęcie Chrystusa, aby dać Go światu, dla którego jest On nadzieją, oblaci widzą wzór wiary Kościoła i własnej – dziś szczególnie dziękujemy Panu Bogu za dar Matki, która nam oblatom dała swoje imię i serce.
Nasza świętokrzyska wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zgromadziła się przy ołtarzu na sprawowaniu dziękczynnej Eucharystii. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił Mistrz Nowicjuszy o. Robert Skup OMI. Przypomniał nam myśli zawarte w naszych Regułach zakonnych, a dotyczących Niepokalanej. Postawił konkretne pytania: jakie jest moje nabożeństwo do Maryi? Jak patrzę na Nią? Jak Ją postrzegam? Kim dla mnie jest? Maryja jest przede wszystkim Tą, która daje nam Jezusa. Gdzie jest Maryja, tam jest Jezus – mówił kaznodzieja.
Do dzisiejszej uroczystości przygotowywaliśmy się przez Nowennę ku czci Niepokalanej. Te dni przygotowania pozwoliły nam jeszcze bardziej uświadomić sobie wielkie oddanie i zawierzenie Maryi Bogu oraz przypomnieć nam osobę naszego świętego Założyciela – Eugeniusza de Mazenoda i jego synowskie oddanie naszej Patronce.
Prawda o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Została oparta na Objawieniu Bożym i Tradycji. Właściwą rangę w całym Kościele obchodzona dziś uroczystość, zyskała 8 grudnia 1854 roku, kiedy papież Pius IX w Bazylice św. Piotra ogłosił dogmat: Najświętsza Maryja panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana i nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego…
Dla nas Oblatów Maryi Niepokalanej ogłoszenie tegoż dogmatu było jakże szczególną i wyjątkową chwilą. Sam Założyciel Oblatów św. Eugeniusz de Mazenod, kiedy papież pytał biskupów, co sądzą w tej kwestii, jako jeden z pierwszych biskupów poprał inicjatywę papieża. Nie mógł postąpić chyba inaczej, Niepokalana była Patronką Zgromadzenia, które założył. Eugeniusz znalazł się także w gronie hierarchów, których papież zaprosił na uroczystości ogłoszenia tegoż dogmatu. Zachowały się zapiski św. Eugeniusza z tych wydarzeń: w chwili, gdy Duch Święty kładł papieżowi na usta słowa mające moc nieomylnego nauczania, papież jakby zatracił głos, w jego oczach wystąpiły łzy, ogarnęło go wzruszenie. Mnie ono również ogarnęło.
Tak jak 157 lat temu wielkie zruszenie ogarnęło Piusa IX i Eugeniusza de Mazenoda, tak dzisiaj oblackie serca, gdziekolwiek biją, na jakimkolwiek kontynencie i zakątku ziemi, pełne są wzruszenia, radości i dziękczynienia Bogu za dar szczególnej Opiekunki i Patronki, jaką jest Niepokalana. W tym roku mija także 150 rocznica narodzin dla nieba św. Eugeniusza de Mazenoda. Jako Jego duchowi synowie, wierzymy, że razem z Niepokalaną z domu Ojca błogosławi nam i wyprasza potrzebne łaski na prowadzenie dzieł jakie Kościół powierzył Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy w dniu dzisiejszym drogą mailową i telefoniczną składali nam życzenia i wyrazy pamięci. Dziękujemy również za zamówione Msze Święte w naszej intencji.

08

GRU

2011

877

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.