Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NOCNE CZUWANIE ANIMOWANE PRZEZ AKCJĘ KATOLICKĄ

Strona główna » Aktualności » NOCNE CZUWANIE ANIMOWANE PRZEZ AKCJĘ KATOLICKĄ

wielkość tekstu: A | A | A

Od niedzieli (11.09) trwają w naszym sanktuarium tygodniowe uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Każdego dnia przybywają do naszej świątyni pielgrzymi nie tylko z ziemi świętokrzyskiej ale i z odległych zakątków naszej ojczyzny w grupach zorganizowanych oraz indywidualnie.
W piątkowy wieczór  (16.09.) przy krzyżach katyńskich w Hucie Szklanej rozpoczęło się ostatnie w tym roku Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Tym razem było ono animowane przez Akcję Katolicką z diecezji kieleckiej, sandomierskiej, radomskiej oraz lubelskiej. Nocna modlitwa zgromadziła ponad  pół tysiąca osób, członków Akcji Katolickiej i tych, którzy regularnie od maja do września uczestniczą w comiesięcznych czuwaniach. Wraz z pielgrzymami przybyło ponad dwudziestu kapłanów, którzy towarzyszyli pątnikom na pielgrzymim szlaku.
Tradycyjnie już przy Krzyżach Katyńskich odśpiewano Apel Jasnogórski, odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego po czym rozważając stacje Drogi Krzyżowej wyruszono do świętokrzyskiej świątyni.
Po przybyciu do kościoła o. Damian Dybała OMI - rektor kościoła, rozpoczął nabożeństwo pokutne, które potem animowali członkowie Akcji Katolickiej i pątnicy mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
O północy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Bp Edward Frankowski, sufragan diecezji sandomierskiej.
W swoim słowie wezwał członków Akcji Katolickiej do tego, by w rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, byli obrońcami wartości chrześcijańskich. Dziś najbardziej dyskryminowaną religią jest chrześcijaństwo, dalej toczy się walka przeciw Krzyżowi. Nie zatrudnia się osób noszących krzyż, zwalnia się pracowników z urzędów cywilnych, bo nie chcą obsługiwać par homoseksualnych… wielu już od najmłodszych lat, ale i młodzież i starsi są uzależnieni od telewizji, od laickich mediów jak chory od kroplówki. Telewizja laicka, nie zabija ciała, ale ducha. I mamy to, co mamy – puste szkoły, trzeba je zamykać bo dzieci nie ma.
Członkowie Akcji Katolickiej, Bracia i Siostry – budujmy życie w Polsce na wartościach chrześcijańskich. To jest nasze zadanie, byśmy, jako chrześcijanie byli obecni w tym świecie. Nie wolno nam milczeć i patrzeć na to jak pewne grupy budują Polskę bez Boga. Czas się obudzić. Nie wolno nam spać – nawoływał hierarcha.

Podczas nocnej modlitwy nie zabrakło także miłych słów pod adresem kustoszy świętokrzyskiego sanktuarium – Ojców Oblatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 75 lat posługi duszpasterskiej na świętokrzyskim wzgórzu. Wyrazy wdzięczności, podziękowań i życzeń wyrazili pątnicy i pielgrzymi ze Staszowa, rakowa i Bogorii.

Na zakończenie Mszy Świętej Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i wierni oddali cześć Relikwiom przez ucałowanie. Po krótkiej przerwie w świątyni rozpoczęły się dalsze modlitwy animowane przez członków Akcji Katolickiej, które trwały do wczesnych godzin rannych.  


17

WRZ

2011

901

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.