Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH A.D. 2011

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH A.D. 2011

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym po raz piąty na Świętym Krzyżu zgromadziły się osoby konsekrowane. Na zaproszenie J. E. Ks. Bp Kazimierza Gurdy - Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej odpowiedziało pół tysiąca zakonników, sióstr zakonnych i osób życia apostolskiego. Gościliśmy osoby konsekrowane z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej, katowickiej, bielsko – żywieckiej, częstochowskiej, krakowskiej, rzeszowskiej, warszawskiej, tarnowskiej, gliwickiej, opolskiej, siedleckiej, warszawsko – praskiej, płockiej.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Wszystkich zebranych powitał o. Zygfryd Wiecha OMI – Superior Świętokrzyskiego Klasztoru.  Modlitwę rozpoczynającą tegoroczną pielgrzymkę poprowadził Ks. Bp Gurda. Następnie wysłuchano konferencji zatytułowanej „Prześladowanie sióstr zakonnych w czasach PRL –u”, którą wygłosiła s. Agata Mirek Przełożona Generalna Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej oraz świadectwa Pani Anny Rastawickiej, która mówiła o trosce Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego o zakony.
O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Bp Kazimierz Ryczan – ordynariusz diecezji kieleckiej.
Na początku Mszy Świętej głos zabrał o. dr Ryszard Szmydki OMI – Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wyraził swą radość i wdzięczność wszystkim przybyłym na Święty Krzyż i w imieniu osób zakonnych powitał Księży Biskupów prosząc o odprawienie Eucharystii w intencji wszystkich konsekrowanych.
Ordynariusz kielecki w słowie skierowanym do osób konsekrowanych przypomniał o tajemnicy Krzyża, że jest to znak zbawienia, miłości. W tym znaku odnajdujemy sens naszego życia, powołania. Uczymy się od Jezusa posłuszeństwa Ojcu. Wiele sióstr nosi na swych habitach Krzyż. To znak, który przypomina o Jezusowej miłości. Miłość do Jezusa to miłość do Krzyża a miłość do Krzyża to miłość do Jezusa. Jezusowy Krzyż żąda ofiary. Osoby konsekrowane pod krzyż przynoszą wszystko: klęczą przed Chrystusem ogołoceni; przychodzicie by adorować Oblubieńca posłusznego aż do śmierci krzyżowej; ta śmierć ostatecznie daje wolność i zwycięstwo. Kto jest w blasku krzyża ten w jego cieniu porzuca wszystko: nienawiść, gniew, otwiera zaciśniętą pięść… – mówił hierarcha. Kończąc swe rozważanie dodał: Panie niech na wszystkich Polaków pada cień Krzyża.
Na zakończenie pielgrzymki wszyscy uczestnicy adorowali Najświętszy Sakrament, odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i każdy z uczestników oddał cześć Relikwiom Drzewa Krzyża Świętego, całując je.

10

WRZ

2011

716

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.