Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Te Deum laudamus...

Strona główna » Aktualności » Te Deum laudamus...

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejszą uroczystość Trójcy Świętej przeżywaliśmy doroczny odpust. Z tą uroczystością zbiegły się także główne, oblackie obchody związane z 75. rocznicą pobytu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, jako kustoszy tego świętego miejsca oraz Regionalny Zjazd przyjaciół Misji Oblackich, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca wiernych.

O godz. 10.00 została odprawiona Eucharystia w intencji misjonarzy i misjonarek oraz w intencji wszystkich Przyjaciół Misji Oblackich. Mszy Świętej z licznym udziałem wiernych i Ojców Oblatów przewodniczył O. Franciszek Chrószcz OMI, dyrektor Prokury Misyjnej z Poznania a kazanie wygłosił O. dr Grzegorz Krzyzostaniak OMI, przed laty pracujący na Madagaskarze a obecnie posługujący w Prokurze Misyjnej w Poznaniu. Po Mszy Świętej odbyło się tradycyjne spotkanie z misjonarzami.

Natomiast o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i wygłosił homilię Ojciec Prowincjał Ryszard Szmydki OMI. Na Eucharystii byli obecni także Oblaci z naszych klasztorów z Markowic, Kodnia, Poznania, Bodzanowa i Ukrainy. Mszę Świętą uświetniła młodzież i nauczyciele z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusz de Mazenoda z Jeziorka. Obecni byli także dyrektorzy tych placówek: Pan Jan Cedro dyrektor Gimnazjum i Pan Zdzisław Dudzic dyrektor SP z Jeziorka.

Ojciec Prowincjał w homilii przypomniał tajemnicę przeżywanej dziś w kościele uroczystości Trójcy Świętej. Nawiązał także do historii tego miejsca, które od samego początku związane jest z kultem i prawdą o Bogu Trójjedynym. Dziękował także Bogu za siedemdziesiąt pięć lat posługi pokoleń Oblatów w sanktuarium świętokrzyskim: …dziękujemy Bogu za dar naszej posługi, za to, że od tylu lat możemy być kustoszami świętej Relikwii. Pokolenia oblatów troszczyły się i będą troszczyć się o to święte miejsce, o pielgrzymów, by tutaj każdy mógł doświadczyć miłości i nadziei płynących od Boga. Święta Relikwia Drzewa Krzyża Świętego przyciąga rzesze wiernych z kraju i z zagranicy, którzy pragną pozostawić tu swoje trudy, cierpienia, ale i radości i powodzenia. Dzięki pomocy wiernych, miejscowych władz i zaangażowaniu obecnej świętokrzyskiej wspólnoty oblackiej to miejsce staje się jeszcze piękniejsze, nabiera blasku i niewątpliwie jeszcze bardziej staje się miejscem modlitwy, kontemplacji i refleksji. Miejscem spotkania z Bogiem.

Po modlitwie po Komunii Świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. W imieniu kapłanów dekanatu świętokrzyskiego podziękował Oblatom na ręce Ojca Prowincjała proboszcz z Piórkowa Ks. kan. Marek Bieniasz. W imieniu pielgrzymów podziękowania skierowała Pani Regina Wojewodzic oraz młodzież z Huty Szklanej.

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami celebrowali obchody dziękczynne za 75 lat naszej posługi na Świętym Krzyżu. Dziękujemy za obecność Przyjaciołom Misji Oblackich i tym dla których Święty Krzyż jest miejscem szczególnym, którzy modlitwą i darami serca wspierają dalszą oblacką posługę.

19

CZE

2011

804

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.