Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DOROCZNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO A. D. 2010

Strona główna » Aktualności » DOROCZNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO A. D. 2010

wielkość tekstu: A | A | A

Licznie zgromadzeni wierni
    Blisko 3 tys. wiernych z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej uczestniczyło podczas sumy odpustowej na rozpoczęcie tygodniowego odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

    W samo południe na świętokrzyskich błoniach rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ordynariusz sandomierski J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim koncelebrowało 20 kapłanów przybyłych z pątnikami. W czasie Mszy Świętej byli obecni parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne ziemi świętokrzyskiej.
    Po pozdrowieniu mszalnym wszystkich przybyłych powitał o. Superior Zygfryd Wiecha OMI, wyrażając swoją wdzięczność i radość za obecność tak licznie zebranych wiernych, którzy pielgrzymując pieszo i środkami lokomocji, przybyli na świętokrzyskie uroczystości.
    Pasterz diecezji sandomierskiej w słowie skierowanym do odpustowych pątników, przypomniał historię Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Przypomniał zebranym parlamentarzystom i samorządowcom oraz wszystkim wiernym, że każdy powinien w codziennym życiu kierować się logiką Chrystusowego Krzyża, a jest to logika służenia, miłości i przebaczenia. Polskie rodziny powinny kultywować szacunek i wrażliwość wobec naszego znaku zbawienia – Krzyża. Jeśli w domach rodzinnych, rodzice będą uczyć dzieci szacunku do Krzyża, to one kiedy dorosną nie będą go obrażać, poniżać ale bronić i chronić przed zniewagami – mówił Biskup Krzysztof Nitkiewicz.
    Na zakończenie uroczystej celebracji eucharystycznej Wikariusz Prowincjalny Misjonarzy Oblatów – kustoszy i gospodarzy sanktuarium – o. Marcin Szafors OMI, podziękował w imieniu Ojca Prowincjała Ryszarda Szmydkiego OMI, Ordynariuszowi sandomierskiemu za przewodniczenie sumie odpustowej, wygłoszone słowo, wszystkim kapłanom przybyłym na odpust, parlamentarzystom, samorządowcom i ludowi wiernemu ziemi świętokrzyskiej.
    W sumie w dniu dzisiejszym nasze sanktuarium nawiedziło blisko 4,5 tys. pątników w pielgrzymkach zorganizowanych  i indywidualnych. Na Mszach Świętych kazania głosił misjonarz z Madagaskaru O. Paweł Petelski OMI.
    Jako kustosze najstarszego Polskiego Sanktuarium, jakim jest Święty Krzyż, dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dzisiejszy odpustowy dzień, dzień modlitwy i wspólnoty ludu Bożego. Wszystkich pątników zawierzamy w naszych modlitwach i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w nadchodzącym odpustowym tygodniu. Przypominamy jeszcze raz cały plan:

Poniedziałek – Dzień Pielgrzymek indywidualnych. Msze Święte o godz. 10.00, 12.00 i 17.00;

Wtorek – Święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00,12.00, 15.00 i 17.00

Środa – Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i w podeszłym wieku. Msze Święte o godz. 10.00, 12.00 – z udzieleniem sakramentu chorych, 17.00;

Czwartek – Dzień modlitwy w intencji kapłanów. Msze Święte o godz. 10.00, 12.00 – z udziałem prezbiterium dekanatu świętokrzyskiego, 17.00;

Piątek – Pielgrzymka Małżeństw oczekujących potomstwa i rodziców z małymi dziećmi. Msze Święte o godz. 10.00, 12.00 i o 17.00;

Sobota – Pielgrzymka Rolników, Sadowników i Plantatorów. Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00;
Niedziela – Zakończenie Uroczystości Odpustowych. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – suma odpustowa, przewodniczy J. E. Ks. Bp Edward Frankowski, sufragan sandomierski, 15.00 i 17.00.

Informujemy, że przez cały tydzień jest wolny wjazd na świętokrzyski szczyt. Pielgrzymi mogą własnymi środkami lokomocji udawać się na nabożeństwa odprawiane w naszym sanktuarium.

12

WRZ

2010

1027

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.