Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

XXVII PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ - KOLUMNA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Strona główna » Aktualności » XXVII PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ - KOLUMNA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

wielkość tekstu: A | A | A

Komunia Święta
W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym Sanktuarium pielgrzymów udających się na Jasną Górę – uczestników 27. Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej, którzy w ten sposób pragną uwielbiać Boga oraz wypraszać u Niego potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. W dziewięciodniowej pielgrzymce zorganizowanej przez Diecezję Sandomierską, która wyruszyła z Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestniczy 7 kapłanów
i około 250 wiernych. Przed nimi około 250 kilometrów drogi, która wiedzie między innymi przez takie ośrodki kultu Bożego jak Kałków i Piekoszów – poinformował dyrektor pielgrzymki ks. Rafał Kułaga. Na końcu drogi pielgrzymi dotrą na Jasną Górę, gdzie będą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    Pielgrzymi przybyli na Święty Krzyż około godziny 11.00 i zostali przywitani na szczycie świętokrzyskim przez Rektora kościoła o. Damiana Dybałę OMI. Centralnym punktem ich pobytu była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Marian Janus.
W kazaniu ksiądz prałat wspomniał o trudzie pielgrzymowania, który ma swój sens tylko dzięki modlitwie „gdyby nie modlitwa poranna, różańcowa, lektura Pisma Świętego, rozważania Drogi Krzyżowej wieczorny Apel Jasnogórski pielgrzymka nie różniła by się niczym od pieszej wycieczki. Modlitwa nadaje, zatem sens i smak temu rodzajowi praktyki religijnej” – powiedział kaznodzieja. „Trud pielgrzymowania jest wpisany w życie każdego człowieka – nasze ziemskie życie to nieustanna pielgrzymka do domu Ojca. Pielgrzymowanie wpisane jest w życie Kościoła, są przecież wśród nas kapłani, zakonnicy, siostry zakonne, liturgiczna służba ołtarza, schola, i wy drodzy przybyli ze świata, oderwani od codziennych obowiązków” – dodał. Ksiądz prałat przywołał także słowa Sługi Bożego Jana Pawła II, który mówił, że Jasna Góra to Sanktuarium Narodu Polskiego, którego bicia serca należy słuchać i w tym rytmie żyć, bo właśnie Jasna Góra niejednokrotnie okazała się ostoją dla naszego narodu.
Po modlitwie wspólnotowej i indywidualnej oraz po adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, po odzyskaniu sił i posiłku pielgrzymi z Bożym błogosławieństwem i umocnieniem wyruszyli w dalszą drogę w kierunku Jasnej Góry.

05

SIE

2010

925

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.