Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI KRWI PRZENAJDROŻSZEJ CHRYSTUSA

Strona główna » Aktualności » UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI KRWI PRZENAJDROŻSZEJ CHRYSTUSA

wielkość tekstu: A | A | A

Ksiądz Biskup dziękuje wszystkim zebranym za wspólną modlitwę
    W roku 2006 ówczesny ordynariusz sandomierski Ksiądz  Biskup  Andrzej Dzięga przywrócił odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa na Świętym Krzyżu. Odpust ten przez wieki był przeżywany w najstarszym Sanktuarium diecezji sandomierskiej, gdzie czczone są Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Przywracając ten odpust Ksiądz Biskup Andrzej Dzięga podjął decyzję, aby był on obchodzony zawsze w pierwszą niedzielę lipca i postanowił specjalnym dekretem, że w tym dniu rodziny z całej diecezji będą pielgrzymować do stóp Świętego Krzyża.
     Tegoroczne obchody Odpustu Krwi Przenajdroższej nabrały szczególnego charakteru, gdyż gościliśmy nowo wyświęconego wczoraj w katedrze sandomierskiej Ordynariusza diecezji ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza, który przewodniczył głównej sumie odpustowej. Wraz z Biskupem Ordynariuszem przybyli goście z zagranicy: ks. Prałat Kalet Bishaj z Watykanu, pochodzący z Egiptu i należący jednocześnie do Kościoła koptyjskiego, oraz ks. Infułat Lucia Lanza – emerytowany szef departamentu Kongregacji Kościołów Wschodnich. Spośród duchowieństwa obecni byli także: ks. Prałat Zygmunt Gil – Kanclerz Kurii Sandomierskiej, Ks. Prałat Czesław Murawski – Duszpasterz Rodzin Diecezji Sandomierskiej, Ks. Kanonik Jerzy Beksiński – Dziekan dekanatu świętokrzyskiego, Ks. Kanonik Edward Zieliński – Proboszcz parafii św. Barbary ze Staszowa, Ks. mgr Artur Dyjak – Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła oraz kapłani z dekanatu świętokrzyskiego.
    Na początku Eucharystii  nowy superior i zarazem kustosz sanktuarium O. Zygfryd Wiecha OMI przywitał i podziękował jednocześnie w imieniu wszystkich kapłanów i zebranych wiernych za obecność ks. Biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi. Słowa powitania skierowali także wobec osoby Biskupa Ordynariusza władze samorządowe: wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pani dr Alfreda Zawierucha – Rubak, Wójt Gminy Nowa Słupia Pan Wiesław Jerzy Gałka w imieniu własnym jak i w imieniu Wójtów  gmin Bieliny i Łagów.  Także Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego Pan dr Stanisław Huruk  przywitał nowego Ordynariusza i zapewnił o woli dobrej współpracy. Nie zabrakło również ciepłych i serdecznych słów powitania od uczestników III Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin na Święty Krzyż.
    W przeżywanie Liturgii Mszy Świętej czynnie włączyli się przedstawiciele Kościoła Domowego oraz Nowicjusze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Homilię w języku włoskim podczas sumy odpustowej wygłosił ks. Prałat Kalet Bishaj, a tłumaczył na język polski o. Robert Skup OMI.
    Na zakończenie Eucharystii przemówił  Ordynariusz  Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, dziękując za wszelką życzliwość okazaną jego osobie, za wspólną modlitwę w najstarszym sanktuarium Polski, jakim jest Święty Krzyż i zapewnił wszystkich zebranych o swej pasterskiej i ojcowskiej trosce.
    Z racji odpustu ku czci Krwi Przenajdroższej zgromadziło się w świętokrzyskim sanktuarium 1,5 tys. wiernych. Wśród nich byli m.in. uczestnicy 3 Pielgrzymki Rodzin Diecezji Sandomierskiej, pielgrzymi ze Wspólnoty Krwi Chrystusa z Wrocławia oraz pielgrzymi z Obrazowa i Bugaja z diecezji sandomierskiej oraz zaprzyjaźnieni z świętokrzyskim sanktuarium pielgrzymi z Węgier.

Galeria Zdjęć

05

LIP

2009

821

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.