Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda na Świętym Krzyżu

Strona główna » Aktualności » Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu: A | A | A

21 maja br., w oblacką uroczystość, kiedy rodzina zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wspomina narodziny dla nieba swego Założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda., w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego  podczas Uroczystej Eucharystii zostały wręczone legitymacje misyjne dla 70 młodych ludzi, uczących się w gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Młodzieżowe Koło Przyjaciół Misji Oblackich działa w daleszyckim gimnazjum od roku. Inicjatorkom powstania koła jest pani Bożena Kraj, nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum. Duchowa opiekę nad członkami Koła Misyjnego pełnią Misjonarze Oblaci na Świętym Krzyżu.
Młodzież z Daleszyc przybyła przed południem na Święty Krzyż. Pierwszym punktem spotkania, było spotkanie z Ojcem Dariuszem Malajką OMI, który jest referentem misyjnym i socjuszem Mistrza Nowicjatu.  O. Dariusz  wygłosił konferencję o świętości, nawiązując do postaci i życia św. Eugeniusza. Następnie młodzież mogła obejrzeć pokaz multimedialny dotyczący Założyciela Oblatów. Była też okazją do tego, aby nauczyć się kilku pieśni oblackich, które młodzież śpiewała podczas uroczystej Mszy Świętej. Po spotkaniu w klasztorze, wszyscy udali się do Kościoła, gdzie była okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił Mistrz Nowicjatu o. Robert Skup. Oprawę liturgiczną sprawowali nowicjusze z naszego klasztoru. Podczas procesji z darami młodzież ofiarowała święcę(dar pana Dyrektora daleszyckiego gimnazjum), kwiaty, owoce, a także dary serca – ofiary materialne, które zostaną przekazane na potrzeby misji oblackich.
Przed błogosławieństwem przedstawiciele poszczególnych klas, otrzymali z rąk Ojca Roberta Legitymacje Misyjne, potwierdzające przynależność do wielkiej rodziny Przyjaciół Misji Oblackich.
Po skończonej Eucharystii udaliśmy się do klasztornej jadłodajni na ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Członkowie Misyjnego Koła z Daleszyc zostali także oprowadzeni po całym obiekcie, zapoznani z historią naszego klasztoru. O godzinie 15.00 była wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, która zakończyła dzień skupienia na Świętym Krzyżu. Mamy nadzieję, że wizyty Młodzieżowego Koła Misyjnego z Daleszyc, na stałe wpiszą się w harmonogram całorocznych inicjatyw podejmowanych przez młodzież. Dziękujemy za obecność pośród nas, za dar wspólnej modlitwy! Zachęcamy innych młodych ludzi do organizowania podobnych inicjatyw, pomagających w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii.
(opr. o. D.M.)
Więcej Zdjęć w galerii

21

MAJ

2009

1130

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 11

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.