Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Poświęcenie Kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Strona główna » Aktualności » Poświęcenie Kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

wielkość tekstu: A | A | A

Podziękowanie arcybiskupowi składa O. Karol Lipiński OMI

W IV Niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca, Arcybiskup Andrzej Dzięga poświęcił w kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego: nowy krzyż ołtarzowy, odnowione freski oraz organy.
Ordynariusz wyraził wielką radość z tak pięknie odnowionej kaplicy. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej odnowienia: Misjonarzom Oblatom M.N., Panu Januszowi Cedro – Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków, Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Rusakowi – Diecezjalnemu Konserwatorowi Zabytków oraz Księdzu Prałatowi Zygmuntowi Gilowi – Wikariuszowi Biskupiemu, mówiąc m.in.: „Zawierzam to miejsce, nie tylko wam ojcowie oblaci, którzy z troską dbacie o nie, ale i wam pielgrzymi, którzy tu przybywacie na modlitwę”.  Po tych słowach Ordynariusz modlił się: „Boże, Ojcze Święty, Ty postanowiłeś, aby krzyż Twojego Syna stał się źródłem wszelkich błogosławieństw i przyczyną wszelkich łask. Bądź z nami łaskawie, gdy wznosimy ten krzyż na znak naszej wiary, i spraw, abyśmy przez zjednoczenie z Chrystusem w tajemnicy Jego męki, dostąpili wiecznej radości zmartwychwstania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Prosimy Cię, pobłogosław + te organy, aby nasze hymny pochwalne jeszcze godniej brzmiały przed obliczem Twojego majestatu. Niech nasze uwielbienia i prośby, wspierane dźwiękiem organów, wznoszą się ku Tobie w doskonałej jedności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”
Po ceremoniach wstępnych w Kaplicy Oleśnickich odbyło się procesyjne przejście do kościoła. Msza święta rozpoczęła się przekazaniem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przez rodzinę Tomaszewskich. Obraz ten nawiedził wszystkie rodziny zamieszkałe w Hucie Szklanej. W czasie kazania Arcybiskup Andrzej Dzięga dziękował za dar tego miejsca w życiu narodu, diecezji i w jego posługiwaniu biskupim. Krzyż to nasza siła, której tak bardzo potrzeba narodowi polskiemu, tak rządzącym, jak i wszystkim obywatelom. Kończąc, zwrócił się do wszystkich z prośbą, aby pamiętać o najstarszym sanktuarium Polski oraz modlić się w Jego intencji, obejmując duchową troską przyszłą posługę pasterską w Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Po udzieleniu błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego podeszło do Pasterza kilka delegacji, by wypowiedzieć swoje podziękowanie oraz złożyć życzenia. M.in. należały do nich następujące osoby:

  • Ks. Kan. Jerzy Beksiński – Dziekan dekanatu Świętokrzyskiego,
  • Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Pani Alfreda Zawierucha-Rubak, reprezentująca Urząd Marszałkowski,
  • Wójtowie sąsiednich Gmin z Nowej Słupi, Bielin, Łagowa, Baćkowic, Bodzentyna, Górna, Waśniowa. W ich imieniu przemówił gospodarz miejsca, Wójt Gminy Nowa Słupia, pan Wiesław Gałka. Samorządowcy wręczyli Arcybiskupowi piękny obraz, przedstawiający Święty Krzyż
  • Pan Janusz Knap – prezes Polskiego Radia Kielce
  • Reprezentant Telewizji Kielce TVP3
  • Pani Magdalena Kusztal – Kieleckie Centrum Kultury
  • Pan Henryk Trepka – Miejscowy Regionalista, który wręczył album przedstawiający Drogę Krzyżową: Wielki Piątek 2004-2008
  • Przedstawiciele miejscowości, sąsiadujących ze Świętych Krzyżem
  • Misjonarze Oblaci M.N.

Po podziękowaniach odbyło się nabożeństwo Gorzkich Żali, któremu przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga. Po nabożeństwie był czas na spotkanie przy stole w refektarzu klasztornym.
W imieniu Misjonarzy Oblatów M.N., kieruję serdecznie podziękowanie do wszystkich tak licznie przybyłych na wspólnej, dziękczynnej modlitwie, której przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga, jeszcze jako Biskup Sandomierski.


         O. Karol Lipiński OMI
          rektor kościoła

23

MAR

2009

1355

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.