Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Inauguracja nawiedzenia MB Częstochowskiej

Strona główna » Aktualności » Inauguracja nawiedzenia MB Częstochowskiej

wielkość tekstu: A | A | A

Święty Krzyż, sanktuarium, godz. 15:00

Inauguracja peregrynacji Jasnogórskiej Matki Bożej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia.

 • Godz. 8:00-13:30

XI Diecezjalne Spotkanie Młodych: "Czekamy na Ciebie Matko"

  • 8:00 - Droga Krzyżowa
  • 10:00 - Zawiązanie wspólnoty
  • 11:00 - Nabożeństwo
  • 12:00 - Koncert zespołu młodzieżowego "Siewcy Lednicy"
  • 13:30 - Obiad
 • Od godz. 15:00 rozpoczęcie programu powitania Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia
  • 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15:20 - Akatyst
  • 15:30 - Procesja celebransów z zakrystii kościoła do ołtarza polowego
  • 15:45 - Przybycie Matki Bożej
   • ceremonia powitania
   • Msza Święta
   • Przeniesienie Obrazu do kościoła
   • Czuwanie modlitewne.
  • 21:00 - Apel Jasnogórski i Czuwanie modlitewne
  • 23:00 - Modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary
  • 24:00 - Msza Święta w intencji powołań

Kilka uwag:

 • Kapłanów proszeni są o zabranie alby i stuły. Ubieranie się do koncelebry w krużgankach klasztornych
 • Proponowany przyjazd pielgrzymki do Słupi Nowej. Od kościoła Św. Wawrzyńca Drogą Krzyżową udajemy się na Święty Krzyż i zatrzymujemy się przed ołtarzem polowym.
 • Autokar pozostaje na parkingu wyznaczonym w Nowej Słupi lub Hucie Szklanej. Proboszcz otrzyma za pośrednictwem księdza dziekana plan parkingów. W zależności od parkingu, po zakończonych uroczystościach pielgrzymi schodzę ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi lub Huty Szklanej.
 • Bardzo prosimy pielgrzymów o zabranie z sobą latarki kieszonkowej, by było łatwiejsze zejście ze Świętego Krzyża do autokaru.
 • Na Święty Krzyż mogą wjechać tylko samochody posiadające przepustkę.
 • Bardzo prosimy, by pielgrzymi zabrali z sobą Śpiewnik Nawiedzenia: "SALVE REGINA - WITAJ KRÓLOWO". W śpiewniku jest podany dokładny plan uroczystości powitania z modlitwami i pieśniami, które będziemy śpiewali na Świętym Krzyżu i w parafiach.
INFORMACJA - przypomnienie dla wszystkich duszpasterzy
przed Uroczystością Rozpoczęcia Nawiedzenia Matki Bożej
Jasnogórskiej Królowej Polski
w Sanktuarium na Świętym Krzyżu
dnia 13 września 2008 roku

 

W związku z dodatkowymi pytaniami i sugestiami, które są do mnie kierowane ze strony niektórych duszpasterzy co do strony organizacyjnej Uroczystości Powitania Matki Bożej, ponownie przypominam oraz zalecam, co następuje:

Sprawy dotyczące Pielgrzymki na Święty Krzyż

 1. W parafiach pobliskich Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego warto zachęcić wiernych, aby pielgrzymowali na Uroczystość także pieszo, zarówno w grupach zorganizowanych z udziałem duszpasterza, jak też w mniejszych kręgach sąsiedzkich i rodzinnych, w modlitewnym skupieniu odprawiając Drogę Krzyżową od Nowej Słupi.
 2. Wszystkich wiernych należy zachęcać do odprawienia tej Pielgrzymki. Chętnym należy zabezpieczyć miejsce w autokarach.
 3. Każdy autokar winien być oznakowany specjalnym afiszem z numerem porządkowym. Cztery afisze na jeden autokar (szyba przednia, szyba tylna, obie szyby boczne) aby pielgrzymi z każdej strony widzieli, który to jest ich autokar. Afisze są już do pobrania u Księdza Dziekana, a następne w każdej chwili są do dyspozycji w Wydziale Duszpasterskim w Kurii.
 4. Dodatkowe dwa afisze z tym samym numerem (są w pakiecie) należy nakleić na jakiś twardszy karton, aby trzymane nad głowami przez kierownika grupy (należy go wyznaczyć spośród osób zaradnych i kulturalnych dla każdego autokaru) mogły stać się znakiem rozpoznawczym dla całej grupy. Kierownik grupy musi też mieć (koniecznie!) kontakt telefoniczny z kierowcą autokaru na czas powrotu z Liturgii na parking.
 5. Wszystkie autokary z grupami pielgrzymów z całej Diecezji kierują się do Nowej Słupi. Aby pielgrzymom pozostawić odpowiedni czas na przygotowanie się po podróży do modlitwy oraz odprawienie Drogi Krzyżowej (szlakiem królewskim), grupy powinny być w Nowej Słupi już ok. 12.00 - 13.00.
 6. Autokary oznakowane "Nowa Słupia", pozostają w tej miejscowości, i tam pielgrzymi wracają po Liturgii.
 7. Autokary oznakowane "Huta Szklana", po pozostawieniu pielgrzymów w Nowej Słupi, po godzinie 16.00 przejeżdżają na parking od strony Huty Szklanej (Uwaga: w pakiecie z afiszami jest też mapka drogowa dla kierowcy). Pielgrzymi z tych autokarów po Liturgii przechodzą przez klasztor, nawiedzają kościół, by jeszcze pokłonić się Matce Bożej, a następnie całą grupą schodzą na parking od strony Huty Szklanej - przy Krzyżach Katyńskich.
 8. W przypadku jakichkolwiek poważniejszych wątpliwości organizacyjnych, każdy kierownik grupy oraz każdy kierowca autokaru może się kontaktować (szczególnie po Liturgii) bezpośrednio z Kanclerzem Kurii - Księdzem Prałatem Zygmuntem Gilem, na telefon: 603 204 001.
 9. Wskazane byłoby, aby pielgrzymi wzięli ze sobą także kanapki i coś do picia. Chętni mogą spokojnie zabrać ze sobą turystyczne krzesełka. Miejsca wystarczy. Dobrze byłoby, aby każdy miał też wygodniejsze obuwie oraz jakieś cieplejsze ubranie na wypadek chłodniejszego wieczoru, a także latarkę. W pochmurny dzień latarka może się bowiem przydać na powrót leśną drogą do autokaru, szczególnie w stronę Nowej Słupi.
 10. Samochody osobowe powinny też raczej kierować się do Nowej Słupi i dalej pielgrzymować pieszo. Dla tych, którzy zechcą raczej wjechać od strony Huty Szklanej, będą przygotowane dodatkowe parkingi (parking główny będzie zarezerwowany tylko dla autokarów), ale w nieco dalszej odległości (ok. półtora - dwa kilometry od klasztoru). Te samochody nie potrzebują oznakowania. Na parkingi będzie kierowała Policja.
 11. Niektóre odcinki dróg dojazdowych od strony Huty Szklanej będą jednokierunkowe. Dlatego potrzebna będzie szczególna uwaga.

Przygotowanie w parafii

 1. Pielgrzymów należy zachęcić do odprawienia spowiedzi świętej jeszcze przed wyjazdem na Święty Krzyż.
 2. Każdy kościół od 13 września (można także wcześniej) aż do końca Czasu Nawiedzenia winien być przyozdobiony. Przynajmniej powinna być wywieszona flaga polska, flaga maryjna i flaga papieska.
 3. Aby wszyscy księża i możliwie najliczniejsi wierni mogli uczestniczyć w Uroczystości, zalecam w tym dniu nawet odwołanie Mszy świętej wieczorowej. Jeśli na ten wieczór jest przyjęta intencja mszalna, w porozumieniu z ofiarodawcą można ją odprawić na Świętym Krzyżu, albo przenieść na godziny ranne lub na inny dzień.

Uwaga:

We wszystkich kościołach naszej Diecezji w sobotę 13 września br. niech biją wszystkie dzwony od godziny 15.45 do godziny 16.00, na znak, iż Królowa Polski przybyła w granice naszej Diecezji.

Czcigodni Księża,

Głęboko ufam, że zadbanie nawet o takie szczegóły, wszystkim wiernym a także nam samym ułatwi spokojne, pogłębione i radosne przeżycie Spotkania z Królową Polski na Świętym Krzyżu.

Wszystkich Was, Bracia Kapłani, każdego dnia wspieram moją modlitwą i zawierzam wstawiennictwu naszych Świętych Patronów oraz Maryi - Matki Kapłanów i szczerze błogosławię.

Bp Andrzej Dzięga

Sandomierz, 5 września 2008 roku

12

WRZ

2008

1229

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.