Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu

Strona główna » Aktualności » Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu: A | A | A

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu miały miejsce centralne uroczystości odpustowe. Zgromadziły one setki pielgrzymów przybyłych także z parafii oblackich: Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla i Lublińca. Wśród pątników był także wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z parlamentarzystami oraz władze wojewódzkie i samorządowe. Sumie odpustowej sprawowanej na ołtarzu polowym przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Edward Frankowski. Do zebranych słowa powitania skierował superior świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Marian Puchała OMI:

Drodzy Pielgrzymi i Goście, Drodzy Czciciele Chrystusowego Krzyża.

Przed laty tak pisał Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński: ”Na drogach ludzkich sumień Bóg postawił wielki drogowskaz, który życiu ludzkiemu nadaje kierunek i ostateczny sens. Jest nim Krzyż Pana naszego Jezusa Chrystusa. Na polskiej ziemi krzyż ma długą ponad tysiącletnią historię. W okresach najcięższych prób dziejowych naród szukał i znajdował siłę do przetrwania i do powstania z dziejowych klęsk właśnie w nim – w Chrystusowym krzyżu. I nigdy się nie zawiódł. Był mocny mocą i mądrością krzyża. A jaką odpowiedź da Chrystusowi Polska dzisiaj?” Drodzy Bracia i Siostry, stając dzisiaj na tej Świętej Górze Krzyża, obecnego tutaj od tysiąca lat, jako kustosze tego niezwykłego miejsca ogromnie cieszymy się Waszą obecnością i witamy Was wszystkich bardzo serdecznie, zachęcając do modlitwy za rodziny nasze, za ojczyznę i cały świat, prosząc o pokój i bezpieczeństwo.  Niezłomny Księże Biskupie Edwardzie, wielki orędowniku Świętego Krzyża, witamy Cię bardzo gorąco i dziękujemy za Twoją troskę o to Sanktuarium. Witamy Ojca Prowincjała Marka Ochlaka z Poznania, wszystkich Oblatów z różnych stron Polski i świata, witamy pielgrzymki oblackie z Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla i Lublińca. Witamy osoby życia konsekrowanego i wszystkich kapłanów. Cenimy sobie obecność Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego i dziękujemy już teraz, że nie zapomina o Świętym Krzyżu, że pamięta o tysiącletnim opactwie z tak bogatą historią i tradycją. Cieszymy się z obecności przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, pana wojewody Zbigniewa Koniusza, pana marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Witamy posłów i senatorów ziemi świętokrzyskiej, wójtów i burmistrzów Związku Gmin Gór Świętokrzyskich. Widzimy tu z przodu Rycerzy Kolumba i dziękujemy za obecność oraz modlitwę. I, jak słyszeliśmy już, gorąco witamy Chór parafialny z Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa.

Uroczystości na Świętym Krzyżu zgromadziły także liczne grono misjonarzy oblatów na czele z o. prowincjałem Markiem Ochlakiem OMI. Obecna była Prokura Misyjna, zaś odpustowym kaznodzieją był o. Wiesław Zielonka OMI.

14

WRZ

2023

964

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.