Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Abp Życiński na Św. Krzyżu

Strona główna » Aktualności » Abp Życiński na Św. Krzyżu

wielkość tekstu: A | A | A

To już XXIX Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę

Blisko 3,5 tys. pielgrzymów XXIX Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę przechodziło 8 sierpnia przez Święty Krzyż. Eucharystii koncelebrowanej przez 50 kapłanów przewodniczył metropolita lubelski abp Józef Życiński. - Naszym zadaniem jest błogosławić, a nie potępiać. Głosić nadzieję, a nie przeklinać. Musimy pamiętać, że krzyż łączy w sobie dwie belki: tę strzelająca w niebo i tę wskazującą na bliźnich. My, którzy czynimy codziennie znak krzyża, musimy umieć łączyć niebo i ziemię. Jeżeli ktoś chciałby krzyża o jednej belce, wówczas chrześcijaństwo byłoby okaleczone – przestrzegał lubelskich pielgrzymów abp Józef Życiński. Hierarcha nawiązał także do swojego ostatniego pobytu na Przystankach: Jezus i Woodstock.

Arcybiskup podkreślił również, że Relikwie Świętego Krzyża są znakiem odzyskanej nadziei, znakiem przypominającym, że nawet po najgłębszym doświadczeniu bólu jest zawsze oczekiwanie na poranek wielkanocny. Metropolita lubelski modlił się, aby budynek, w którym mieści się muzeum przyrodnicze znowu mógł pełnić swoje pierwotne funkcje służąc zakonnikom oraz licznie przybywającym pielgrzymom do najstarszego w Polsce sanktuarium by świętokrzyskie wzgórze odzyskało swój właściwy, sakralny charakter. Poprosił także pielgrzymów o modlitwę w intencji ofiar wypadku we Francji, w którym zginęły trzy osoby z Zamościa, a kilkanaście zostało rannych. Autokar, który uległ wypadkowi koło Dunkierki, jechał z Chełma do Londynu i dalej do Dublina w Irlandii.

W rozmowie ze oblatami abp Życiński powiedział, że z uznaniem przyjmuje wszelkie oznaki oblackiej duchowości i otwartości na dialog z kulturą współczesną.

Tradycyjnie większość pielgrzymów wstępujących na Święty Krzyż wnosiła ze sobą kamienie. To symbol grzechów. - Oczywiście, że wniosłam na szczyt kamień. Niosę ze sobą wiele intencji, ale nie proszę dla siebie, tylko rodziny i przyjaciół – powiedział jedna z pielgrzymujących. Lubelska pielgrzymka kończy się 14 sierpnia.

PONIŻEJ ZDJĘCIA:

08

SIE

2007

389

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciGaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy