Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Msza święta dziękczynna

Strona główna » Aktualności » Msza święta dziękczynna

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę 21 czerwca br.; podczas popłudniowej Mszy świętej o godzinie 15.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za 12 lat posługi o. Dariusza Malajki OMI, rektora bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu.

Decyzją o. Prowinjcała Pawła Zająca OMI, o. Dariusz od 1 lipca br.; będzie przynależał do wspólnoty oblackiej w Kodniu, gdzie będzie pełnił posługę proboszcza i kustosza sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Na Mszy świętej dziękczynnej zebrali się parafianie z Huty Szklanej oraz burmistrz miasta i gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, wój gminy Bieliny Sławomir Kopacz i przewodniczący rady Józef Gawęcki, księdz proboszcz z Nowej Słupi Andrzej Górnik, proboszcz z Huty Nowej Andrzej Dudzic, ksiądz Artur Skrzypek z Kielc oraz ojcowie ze świętokrzyskiego komunitetu. Obecni byli przedstawiciele mediów loklanych m.in. redaktor naczelny "Echa dnia" Stanisław Wróbel wraz z małżonką oraz Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej z Nowej Słupi, Świętokrzyski batalion im. Czwartaków pod dowództwem płk. Jarosława Chrobota oraz Konceki Batalion im. mjr Hubala i Świetokrzyski Związek Żołnierzy Armii Krajowej reprezentowany przez wiceprzewodniczącego zarządu świętokrzyskiego mjr Janusza Stępnia. Obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa "Bukówka" z Kielc.

Liturgię Mszy świętej uświetnił Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin. Homilię wygłosił o. Wiesław Chojnowski OMI z Poznania. Na zakończenie Mszy świętej pod adresem o. Dariusza zostały wypowiedziane słowa wdzięczności i wielkiej życzliwości od duchownych, świeckich i współbraci oblatów. Zostały one poprzedzone słowami o. superiora Mariana Puchały OMI:

- Żegnając Ojca Dariusza pragniemy z głębi serca podziękować Mu za te lata pracy w świętokrzyskim sanktuarium. Wszyscy jesteśmy mu wdzięczni za Jego oddanie, pracowitość, otwartość, gorliwość w służbie parafianom i pielgrzymom przybywającym do nas z różnych zakątków Polski, Europy i świata. Wiemy, jak bardzo troszczył się o piękno liturgii, wystrój bazyliki, dekoracje, czystość i porządek w całym obiekcie. Jak dbał o dobro duchowe wiernych; odwiedzał chorych, chodził z kolędą, chrzcił dzieci, błogosławił małżeństwa, organizował nocne czuwania, nabożeństwa, odpusty, rajdy, jarmarki, przyjmował różne pielgrzymki, jak zabiegał o to, by w konfesjonałach byli zawsze spowiednicy, i sam dużo spowiadał, i głosił słowo Boże w wielu parafiach dekanatu świętokrzyskiego. Był Ojcem duchownym w dekanacie, lubił współpracę z księżmi i świeckimi. Przez wiele lat był też spowiednikiem i kierownikiem duchowym sióstr zakonnych ze Świętej Katarzyny, Skorzeszyc i Świętomarzy. Sam pięknie śpiewał i zabiegał o różne koncerty, festiwale, przeglądy pieśni, miał kontakt z wieloma chórami i zespołami artystycznymi, które zapraszał na Św. Krzyż. Zawsze podziwialiśmy szopkę bożonarodzeniową czy wystrój grobu Bożego. Z pewnością O. Dariusz przyczynił się do rozsławienia Sanktuarium, zawsze zależało Mu na dalszym jego rozwoju. Prowadził stronę internetową Św. Krzyża, i poprzez różne media, które rozu-miał i dobrze współpracował z nimi starał się informować świat o tym co się u nas dzieje. I z pewnością ma wiele innych zasług, o których tylko wie sam Pan Bóg. Niech zatem dobry Ojciec w niebie za wszystko Mu wynagrodzi, niech dalej prowadzi po ścieżkach życia kapłańskiego i zakonnego, niech błogosławi w nowej posłudze duszpasterskiej, która niewiele się zmienia bowiem O. Dariusz nadal będzie pracował w Sanktuarium, tym razem Matki Bożej Kodeńskiej. Kto jeszcze tam nie był, to będzie okazja by pojechać, zobaczyć piękną bazylikę, kalwarię kodeńską, poznać historię rodu Sapiehów, no i spotkać się z Proboszczem i Kustoszem Sanktuarium – O. Dariuszem.Ojcze Rektorze, Bóg zapłać jeszcze raz za wszystko co uczyniłeś dla Świętego Krzyża, dla wszystkich pielgrzymów, dla naszej wspólnoty zakonnej i nowicjackiej. Zawsze jesteś tu mile widziany, Święty Krzyż jest także twoim domem, i jeśli serce zatęskni, zapraszamy. Szczęść Boże.

 

22

CZE

2020

1408

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.