Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

IV PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ - 03.05.2019

Strona główna » Aktualności » IV PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ - 03.05.2019

wielkość tekstu: A | A | A

Około 3,5 tys. miłośników jednośladów -  motocyklistów z całej Polski i z zagranicy, przybyło na IV Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
 

Po raz  kolejny na Świętym Krzyżu można było podziwiać motocykle zarówno te nowoczesne jak i te zabytkowe.
 

Mszy świętej sprawowanej w plenerze przed zachodnim skrzydłem klasztoru przewodniczył rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. W słowie wstępnym wyraził wdzięczność wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury dotarli na świętokrzyskie wzgórze:

To już czwarta edycja wspólnej modlitwy w tym wyjątkowym miejscu uświęconym obecnością relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Dziś wśród nas są także kapłani z diecezji sandomierskiej, miłośnicy jednośladów. Jest z nami ks. Piotr Sołdyga z parafii św. Michała z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz ks. Adam Pikula z parafii św. Katarzyny z Iwanisk.  
Jesteśmy tutaj z potrzeby serca, aby prosić Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski - za siebie, aby każdy wyjazd z domu był szczęśliwy, roztropny i byśmy powracali z wielu szlaków, które sobie obieramy realizując pasję jazdy motocyklem. Tutaj chcemy także szczególnie przypomnieć sobie jak cennym darem od Boga jest nasze życie. Będąc za kierownicą naszych maszyn – pamiętajmy o innych użytkownikach dróg. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego a na pewno nasze podróżowanie będzie bezpieczne.

 

Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI, pełniący posługę ekonoma w świętokrzyskim klasztorze. W swoim słowie o. Zygfryd zwrócił uwagę na obecność Maryi w naszej Ojczyźnie: Od zarania dziejów naszego narodu Maryja była z nami. Do niej tak bardzo chętnie zwracamy się z prośbą by orędowała za nami u Swego Syna. Bo przecież to pod Krzyżem, na Golgocie stała się naszą Matką.  Dlatego dziś po raz kolejny za wzorem naszych praojców wołamy: Tyś wielką chlubą naszego narodu. Maryjo bądź naszą obroną, uczuć nas wierności Bożemu Prawu, Bożemu Słowu! Przyzywamy dziś Twego przemożnego orędownictwa: prowadź nas drogami prawdy, uczciwości i miłości.
 

Po modlitwie po Komunii świętej o. Dariusz odmówił modlitwę w intencji kierowców i właścicieli motocykli. Następnie zasiadając w jednym z jednośladów przejechał plac oraz drogę przez Puszczę Jodłową kropiąc wodą święconą motocykle i ich właścicieli.
 

Organizatorami IV Świętokrzyskiego Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża oraz  Grzegorz Niedzielski reprezentujący firmę „Moto Galantx”. Patronat honorowy nad dzisiejszą pielgrzymką objęła pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski oraz pan Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zaś patronat medialny sprawowało Radio Kielce oraz TVP 3 Kielce.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników dzisiejszej pielgrzymki motocyklistów czuwała Świętokrzyska Policja, Strażacy Ochotnicy z Nowej Słupi i Bielin, Wojsko Polskie, Pogotowie Ratunkowe, Straż Świętokrzyskiego Parku Narodowego -  za co serdecznie dziękujemy!!!
 

03

MAJ

2019

1066

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościProjektySanktuariumNowicjatOblaciGaleriaMediaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. GSM +48 609 138 631
tel. GSM +48 665 966 491
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: administrator.strony@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.