Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » IV PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ ...

IV PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ - 03.05.2019

wielkość tekstu:A | A | A

Około 3,5 tys. miłośników jednośladów -  motocyklistów z całej Polski i z zagranicy, przybyło na IV Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
 

Po raz  kolejny na Świętym Krzyżu można było podziwiać motocykle zarówno te nowoczesne jak i te zabytkowe.
 

Mszy świętej sprawowanej w plenerze przed zachodnim skrzydłem klasztoru przewodniczył rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. W słowie wstępnym wyraził wdzięczność wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury dotarli na świętokrzyskie wzgórze:

To już czwarta edycja wspólnej modlitwy w tym wyjątkowym miejscu uświęconym obecnością relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Dziś wśród nas są także kapłani z diecezji sandomierskiej, miłośnicy jednośladów. Jest z nami ks. Piotr Sołdyga z parafii św. Michała z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz ks. Adam Pikula z parafii św. Katarzyny z Iwanisk.  
Jesteśmy tutaj z potrzeby serca, aby prosić Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski - za siebie, aby każdy wyjazd z domu był szczęśliwy, roztropny i byśmy powracali z wielu szlaków, które sobie obieramy realizując pasję jazdy motocyklem. Tutaj chcemy także szczególnie przypomnieć sobie jak cennym darem od Boga jest nasze życie. Będąc za kierownicą naszych maszyn – pamiętajmy o innych użytkownikach dróg. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego a na pewno nasze podróżowanie będzie bezpieczne.

 

Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI, pełniący posługę ekonoma w świętokrzyskim klasztorze. W swoim słowie o. Zygfryd zwrócił uwagę na obecność Maryi w naszej Ojczyźnie: Od zarania dziejów naszego narodu Maryja była z nami. Do niej tak bardzo chętnie zwracamy się z prośbą by orędowała za nami u Swego Syna. Bo przecież to pod Krzyżem, na Golgocie stała się naszą Matką.  Dlatego dziś po raz kolejny za wzorem naszych praojców wołamy: Tyś wielką chlubą naszego narodu. Maryjo bądź naszą obroną, uczuć nas wierności Bożemu Prawu, Bożemu Słowu! Przyzywamy dziś Twego przemożnego orędownictwa: prowadź nas drogami prawdy, uczciwości i miłości.
 

Po modlitwie po Komunii świętej o. Dariusz odmówił modlitwę w intencji kierowców i właścicieli motocykli. Następnie zasiadając w jednym z jednośladów przejechał plac oraz drogę przez Puszczę Jodłową kropiąc wodą święconą motocykle i ich właścicieli.
 

Organizatorami IV Świętokrzyskiego Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża oraz  Grzegorz Niedzielski reprezentujący firmę „Moto Galantx”. Patronat honorowy nad dzisiejszą pielgrzymką objęła pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski oraz pan Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zaś patronat medialny sprawowało Radio Kielce oraz TVP 3 Kielce.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników dzisiejszej pielgrzymki motocyklistów czuwała Świętokrzyska Policja, Strażacy Ochotnicy z Nowej Słupi i Bielin, Wojsko Polskie, Pogotowie Ratunkowe, Straż Świętokrzyskiego Parku Narodowego -  za co serdecznie dziękujemy!!!
 

czytano: 753 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 03 maja 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej