Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Strona główna » Aktualności » NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

wielkość tekstu: A | A | A

Licznie przybyli wierni z regionu świętokrzyskiego i z kraju, wzięli udział w Poranek Wielkanocy w procesji rezurekcyjnej, która odbyła się na świętokrzyskim wzgórzu oraz we Mszy świętej rezurekcyjnej celebrowanej w najstarszym polskim sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w diecezji sandomierskiej.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Marian Puchała OMI, przełożony wspólnoty zakonnej na Świętym Krzyżu a homilię wygłosił ojciec Krzysztof Jamrozy OMI, Mistrz Nowicjuszy.

O. Jamrozy  w kazaniu  przypomniał, że prawda o zmartwychwstaniu radykalnie odmieniła życie uczniów Jezusa. Z zalęknionej, przestraszonej i ukrywającej się przed światem grupki ludzi uczyniła odważnych i nieugiętych głosicieli Dobrej Nowiny, których żadne groźby i przeciwności nie potrafiły złamać. Nie lękali się niczego, bo cóż mógł uczynić z nimi świat? Zabić? Oni wiedzieli, że dzięki wierze w Chrystusa mają życie wieczne, do którego śmierć jest tylko bramą.

- A my, siostry i bracia? Jak prawda o zmartwychwstaniu wpływa na nasze życie? Czy wyzwala nas z naszych lęków i pomaga całkowicie zaufać Bogu? Można bowiem obchodzić święta Wielkiej Nocy bez Tego, który tym świętom nadaje sens. Wszak wystawy naszych sklepów, telewizyjne studia czy nawet i nasze domy pełne są świątecznych akcentów. Kosze kolorowych pisanek, kurczaczki i zajączki, bukiety kwiatów, baranki z ciasta, wszystko to przypomina nam o świętach. Ale jakże często, pośród tych ozdób i symboli próżno by szukać Chrystusa zmartwychwstałego. A przecież to pamiątkę Jego powstania z martwych czcimy, Jego zmartwychwstania, będącego zadatkiem, obietnicą i zapowiedzią zmartwychwstania naszego.

- Zmartwychwstały żyje i działa pośród nas. Trzeba, aby ta prawda przeniknęła nasze życie. Trzeba, aby naszemu życiu nadała właściwy kierunek. Trzeba wreszcie, byśmy się ją do głębi przejęli i nie zachowali ją tylko dla siebie, lecz zanieśli ją światu, który woła o miłość i nadzieję -  mówił o. Krzysztof.

Po Komunii świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. Następnie o. superior Marian Puchała OMI złożył  świąteczne życzenia dołączając także życzenia przesłane przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora.

Przez cały dzisiejszy, świąteczny dzień, do sanktuarium przybyło wielu pielgrzymów: dzieci wraz z rodzicami, młodzież i osoby w podeszłym wieku. Gościliśmy pątników nie tylko z pobliskich miast i wiosek ale i z odległych zakątków ojczyzny i z zagranicy.

 

21

KWI

2019

1070

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.