Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA ORAZ PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH

Strona główna » Aktualności » PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA ORAZ PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w drugą sobotę miesiąca września, w przededniu rozpoczęcia Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego do świętokrzyskiego sanktuarium pielgrzymowały osoby konsekrowane. Gościliśmy dziś siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej, rzeszowskiej, warszawsko-praskiej, częstochowskiej, katowickiej, krakowskiej, warszawskiej, bielsko-żywieckiej, tarnowskiej. 
 
Doroczna pielgrzymka osób konsekrowanych rozpoczęła się od powitania przez o. Zygfryda Wiechę OMI, ekonoma świętokrzyskiej wspólnoty oblackiej. Następnie przemówił ks. prałat Tomasz Rusiecki z Kielc - ojciec duchowny kapłanów diecezji kieleckiej i wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Dyrektor Krajowy Unii Apostolskiej Kleru. Ks. Tomasz animował dzisiejszy dzień pielgrzymki osób konsekrowanych.
 
Następnie wysłuchaliśmy konferencji o. Sławomira Dworka OMI, wikariusza prowincjalnego nt. „Pełni Ducha – pełni życia”. W nawiązaniu do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego w naszym polskim Kościele, kiedy jesteśmy zaproszeni by na nowo odkrywać rolę i dary Ducha Świętego prelegent przybliżył nam obecność Parakleta w życiu osoby konsekrowanej.
Kolejnym punktem były dwa świadectwa sióstr: Kanoniczek Ducha Świętego oraz Werbistek (Służebnic Ducha Świętego).
 
Głównym punktem dorocznej pielgrzymki osób konsekrowanych była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem biskupa Radosława Zmitrowicza OMI, biskupa pomocniczego diecezji . 
 
W tym roku pielgrzymowanie osób konsekrowanych zbiegło się z przezywanym świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, kustoszy świętokrzyskiego sanktuarium to dzień, w którym oblaccy nowicjusze składają pierwszą profesję zakonną. I tak podczas uroczystej Mszy świętej 10 nowicjuszy wypowiedziało swoje „Tak” Chrystusowi, składając na jeden rok śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Następnie otrzymali strój zakonny: sutannę oraz pas. Na progu życia radami ewangelicznymi profesi otrzymali także księgę Konstytucji i Reguł Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pierwszą profesję zakonną jako delegat Ojca Generała odebrał od młodych oblatów o. Sławomir Dworek OMI, wikariusz prowincjalny.
 
Do grona oblatów Polskiej Prowincji Misjonarzy Obaltów Maryi Niepokalanej dołączyli: Artur Pawlak z Sieradza, Mikołaj Zatorski z Ukrainy, Dariusz Rajwa z Gliwic, Marcin Langner z Sieradza, Andrzej Kaczorkiewicz ze Zduńskiej Woli, Kamil Bąk z Białej Podlaskiej, Jarosław Halemba z Rusinowic, Piotr Ochlak z Nowego Miasta Lubawskiego, Kamil Krotosik z Knurowa oraz Jonasz Lalik z Kanady.
 
W homilii biskup Radosław wychodząc od odczytywanego dziś w Ewangelii rodowodu Jezusa zwrócił uwagę, że historia powołania każdej osoby zakonnej i każdego człowieka zakorzeniona jest w całym dziedzictwie przodków, na które składa się zarówno to co wielkie i piękne oraz to, co słabe i grzeszne. Osoba powołana musi liczyć się z tym, że Bóg będzie ją zaskakiwał, tak jak Maryję i Józefa, że będzie umieszczał ją w nieoczekiwanych sytuacjach, których tylko On będzie rozwiązaniem. Cały natomiast sens oraz życie i wszelka działalność osób zakonnych oraz Bożego ludu ma zmierzać do zbawienia ludzi i świata. 
 
Po Mszy świętej miała miejsce wspólna agapa na wirydarzu i w krużgankach świętokrzyskiego klasztoru. Był to szczególny czas na indywidualne rozmowy, spotkania, radość przy wspólnym stole.
 
Po południu miała miejsce wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – animowały Siostry kanoniczki Ducha Świętego. Na zakończenie pielgrzymki miała miejsce adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego i uczestnicy mieli okazję oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.
 
W sumie w dzisiejszej pielgrzymce wzięło udział ponad 200 osób konsekrowanych z blisko 30 rodzin zakonnych. 
 

08

WRZ

2018

2216

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.