Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA I ...

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN

wielkość tekstu:A | A | A

Od jedenastu lat w sanktuarium na świętym Krzyżu w pierwszą niedzielę lipca przeżywamy odpust ku czci krwi Przenajdroższej Pana Jezusa. To także dzień dorocznej pielgrzymki do sanktuarium Wspólnoty Krwi Chrystusa  oraz małżeństw i rodzin z diecezji sandomierskiej.
 

Wspólnota Krwi Chrystusa wraz z zaproszonymi gośćmi modliła się podczas Mszy świętej o godzinie 10.00. Przewodniczył jej o. Dariusz Malajka OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki mniejszej. W przeżywanie liturgii Mszy świętej włączyły się siostry należące do Wspólnoty Krwi Chrystusa - czytając lekcje, modlitwę wiernych.
 

W dzień dorocznego odpustu Krwi Przenajdroższej Pana Jezusa pielgrzymują do świętokrzyskiego sanktuarium także małżonkowie i rodziny. Swoją modlitwę rozpoczęli o godzinie 9.30 w kościele parafialnym w Nowej Słupi skąd wyruszyli na Święty Krzyż modląc się podczas drogi krzyżowej. Rozważania prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji sandomierskiej.
 

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin diecezji sandomierskiej. Obecni byli także: ks. Edward Zieliński z parafii św. Barbary w Staszowie, ks. Marek Rusak z parafii św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ojcowie oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu.
 

Ks. Tomasz podczas homilii wskazał na wielką istotę jedności i modlitwy w życiu małżeńskim i rodzinnym: Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona. Gdy rodzina zjednoczona jest wokół Boga i żyje Bogiem, taka rodzina jest szczęśliwa i bezpieczna. To zjednoczenie dokonuje się na modlitwie, dlatego współczesna rodzina chrześcijańska w dobie kryzysu życia małżeńsko-rodzinnego, w społeczeństwie w którym dominuje mentalność rozwodowa powinna sobie wziąć do serca słowa wypowiedziane przez samego Jezusa:  Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Drodzy małżonkowie, drodzy rodzice, dziadkowie, dzieci módlcie się wspólnie za siebie, aby nie doszło do rozpadu wspólnoty rodzinnej, na którym wszyscy przegrywają a zwłaszcza ci najmniejsi, bo każde dziecko jak świat światem chce mieć mamę oraz tatę – mówił ks. Cuber.
 

Liturgię sumy odpustowej uświetnili członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z diecezji sandomierskiej, przedstawiciele Doradców Życia Rodzinnego, wolontariusze Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba z Sandomierza i Samborca oraz muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Wśród kilkuset pielgrzymów obecny był m.in. prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pan Krzysztof Szatan.
 

Obecne były także Poczty Sztandarowe Świętokrzyskiego Batalionu Polskich Drużyn Strzeleckich im. Czwartaków pod dowództwem płk. Jarosława Chrobota, Kompani Strzelców im. mjr. Hubala z Końskich pod dowództwem kpt. Janusza Stępnia.


.
 

czytano: 717 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 02 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej