Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN

wielkość tekstu: A | A | A

Od jedenastu lat w sanktuarium na świętym Krzyżu w pierwszą niedzielę lipca przeżywamy odpust ku czci krwi Przenajdroższej Pana Jezusa. To także dzień dorocznej pielgrzymki do sanktuarium Wspólnoty Krwi Chrystusa  oraz małżeństw i rodzin z diecezji sandomierskiej.
 

Wspólnota Krwi Chrystusa wraz z zaproszonymi gośćmi modliła się podczas Mszy świętej o godzinie 10.00. Przewodniczył jej o. Dariusz Malajka OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki mniejszej. W przeżywanie liturgii Mszy świętej włączyły się siostry należące do Wspólnoty Krwi Chrystusa - czytając lekcje, modlitwę wiernych.
 

W dzień dorocznego odpustu Krwi Przenajdroższej Pana Jezusa pielgrzymują do świętokrzyskiego sanktuarium także małżonkowie i rodziny. Swoją modlitwę rozpoczęli o godzinie 9.30 w kościele parafialnym w Nowej Słupi skąd wyruszyli na Święty Krzyż modląc się podczas drogi krzyżowej. Rozważania prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji sandomierskiej.
 

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin diecezji sandomierskiej. Obecni byli także: ks. Edward Zieliński z parafii św. Barbary w Staszowie, ks. Marek Rusak z parafii św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ojcowie oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu.
 

Ks. Tomasz podczas homilii wskazał na wielką istotę jedności i modlitwy w życiu małżeńskim i rodzinnym: Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona. Gdy rodzina zjednoczona jest wokół Boga i żyje Bogiem, taka rodzina jest szczęśliwa i bezpieczna. To zjednoczenie dokonuje się na modlitwie, dlatego współczesna rodzina chrześcijańska w dobie kryzysu życia małżeńsko-rodzinnego, w społeczeństwie w którym dominuje mentalność rozwodowa powinna sobie wziąć do serca słowa wypowiedziane przez samego Jezusa:  Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Drodzy małżonkowie, drodzy rodzice, dziadkowie, dzieci módlcie się wspólnie za siebie, aby nie doszło do rozpadu wspólnoty rodzinnej, na którym wszyscy przegrywają a zwłaszcza ci najmniejsi, bo każde dziecko jak świat światem chce mieć mamę oraz tatę – mówił ks. Cuber.
 

Liturgię sumy odpustowej uświetnili członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z diecezji sandomierskiej, przedstawiciele Doradców Życia Rodzinnego, wolontariusze Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba z Sandomierza i Samborca oraz muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Wśród kilkuset pielgrzymów obecny był m.in. prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pan Krzysztof Szatan.
 

Obecne były także Poczty Sztandarowe Świętokrzyskiego Batalionu Polskich Drużyn Strzeleckich im. Czwartaków pod dowództwem płk. Jarosława Chrobota, Kompani Strzelców im. mjr. Hubala z Końskich pod dowództwem kpt. Janusza Stępnia.


.
 

02

LIP

2018

2096

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.