Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 3 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ryszard, Jakub
| | |

Strona główna » Aktualności » SIGNUM POLONICUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

SIGNUM POLONICUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatnich dniach gościliśmy w murach naszego klasztoru na Świętym Krzyżu przedstawicieli klubów Polskiej Sztuki Walki - Signum Polonicum - z Zawiercia, Bydgoszczy, Łodzi, Pińczowa, Katowic i z Kątów Wrocławskich.

Spotkania fromacyjne odbywają się kilka razy w roku. Od kilku już lat grupa ta, związała się ze Świętym Krzyżem, gdzie spoczywają doczesne szczątki księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Modlitwa w blasku relikwii Drzewa Krzyża Świętego to dla członków tego stowarzyszenia umocnienie ducha, ożywienie wiary i odkrywanie chrześcijaństwa.

Uczestnicy spotkania podsumowali dotychczasową działalność i omówili plany na przyszłość. Wczoraj na zakończenie swego pobytu uczestniczyli w uroczystej sumie celebrowanej w bazylice mniejszej pod przewodnictwem rektora bazyliki o. Dariusza Malajkę OMI.

Wszystkie kluby i przedstawicielstwa - Signum Polonicum - realizują wspólny cel statutowy jakim jest rozwijanie i propagowanie polskiej sztuki walki, polskich tradycji orężnych i polskiej kultury narodowej w tym zakresie.

Głównym celem tego stowarzyszenia jest to, by polska sztuka walki była kultywowana przez nowe pokolenia jako pełna honoru spuścizna po przodkach,  jako źródło wiedzy i siły ducha dla polskiego społeczeństwa i wszystkich tych, którzy widzą w  dorobku historycznym źródło siły i potęgi a zarazem szlachetności państwa polskiego.

czytano: 1447 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 27 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej