Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 17 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Antoni, Jan
| | |

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ MODLITWY ZA WSZYSTKICH ZMARŁYCH

DZIEŃ MODLITWY ZA WSZYSTKICH ZMARŁYCH

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 2 listopada, kiedy w liturgii Kościoła modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, na Świętym Krzyżu przeżywaliśmy we wspólnocie zakonnej dzień skupienia. O poranku były celebrowane dwie Msze święte w bazylice. W południe spotkaliśmy się na modlitwie brewiarzowej. Każdy indywidualnie przeżywał ten dzień refleksji i zadumy nad życiem. Można było nawiedzić cmentarz na Bielniku gdzie spoczywają szczątki doczesne jeńców radzieckich pomordowanych w okresie drugiej wojny światowej na Świętym Krzyżu.

W godzinach popołudniowych celebrowaliśmy Mszę świętą na krużgankach przy Czarnym Ołtarzu, gdzie złożone są szczątki ojców benedyktynów.

 

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię O. Waldemar Meyka OMI, duszpasterz pielgrzymów i turystów. W swoim słowie przypomniał nam o tajemnicy i przesłaniu dnia dzisiejszego. Wskazał także na wielką wartość i pomoc jaka płynie z Mszy świętej dla zamarłych oczyszczających się w czyśćcu.

Po Mszy świętej odbyła się procesja, podczas której modliliśmy się na różańcu powierzając Bożemu Miłosierdziu zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Razem z nami modlili się wierni z okolicznych miejscowości. Nasza modlitwa zakończyła się w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie wierni otrzymali błogosławieństwo i mogli oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać do 8 listopada włącznie o godzinie 17.30 w bazylice świętokrzyskiej.
 

czytano: 618 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 02 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej