Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej na Jasną Górę

Strona główna » Aktualności » Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej na Jasną Górę

wielkość tekstu: A | A | A

Po raz 39 na Świętym Krzyżu witaliśmy wczoraj uczestników Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej na Jasną Górę. W tym roku na wspólną modlitwę przybyło ponad 2 tys. Pątników. Dołączyli do nich tradycyjnie bliscy oraz duszpasterze z parafii archidiecezji lubelskiej.

Już pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii pątnicy mieli okazję adorować relikwie Drzewa Krzyża Świętego. W modlitewnym skupieniu podchodzili do kapłana, który ze czcią podawał do ucałowania cząstki Krzyża, na którym Chrystus dokonał naszego odkupienia.

Przed Mszą świętą przybyłych pielgrzymów oraz ich bliskich powitał o. Dariusz Malajka OMI, rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu. W ciepłych słowach podziękował za trud pielgrzymowania oraz za to, że każdego roku na Świętym Krzyżu gości jedyna pielgrzymka zdążająca na Jasną Górę -  a jest nią właśnie ta lubelska.

Eucharystii o godzinie 14.30 przewodniczył i wygłosił homilię abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Arcybiskup w nawiązaniu do odczytanej perykopy Ewangelii wg św. Mateusza mówiącej o tym jak Jezus chodzi po jeziorze zachęcał pielgrzymów: Często możemy usłyszeć, że prawda o człowieku wychodzi w sytuacjach trudnych. Wtedy tak naprawdę widać jaki człowiek jest – bohaterem czy tchórzem, grzesznikiem czy świętym. Wtedy w takich momentach widać także moc lub słabość naszej wiary. Tak było w przypadku bohatera Ewangelii, którą przed chwilą odczytaliśmy. Piotr, który przestraszył się fali, zaczął tonąć. Słyszy słowa od Jezusa: dlaczego zwątpiłeś małej wiary? Woła do Pana – ratuj mnie! To piotrowe wołanie nie jest i nam obce. Także i sam Jezus z wysokości Krzyża wołał: Boże mój czemuś mnie opuścił!

Przyszyliśmy tutaj na Święty Krzyż aby umocnić naszą wiarę, aby spoglądając na Krzyż z większą ufnością przeżywać trudy, cierpienia codziennego życia. Tutaj chcemy odkryć na nowo prawdę, że Jezus jest z nami w łodzi Kościoła, w łodzi naszego codziennego życia. Tylko On tak naprawdę przynosi ratunek, wybawienie mocą krzyża i zmartwychwstania, nasze cierpienia zamienia w zbawienie i odkupienie. Tylko z Chrystusem możemy dotknąć rzeczy, spraw, które dla wielu są niemożliwe. Wołać o pomoc Jezusa, umacniać się Jego Krzyżem. Trzeba nam to czynić szczególnie dziś, teraz, kiedy żyjemy w czasach, w których wszystko wydaje się względne – takie kroczenie po wodzie – bo topimy się w bylejakości, szarzyźnie, nam trzeba płynąć pod prąd – płynąć i wołać – Panie ratuj, bo ginę! Zawsze chwytać dłoń Jezusa, zawsze patrzeć na Jego Krzyż – bo tylko On jest drogą, On jest życiem – zachęcał hierarcha.

Po zakończeniu Eucharystii nadal trwała adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Następnie pielgrzymi po uformowaniu się poszczególnych grup, wyruszyli w dalszą drogę, by najbliższą noc spędzić pod Świętym Krzyżem w gościnnych progach okolicznych domostw, które od lat z wielką radością goszczą pielgrzymów zdążających do Częstochowy.

09

SIE

2017

1557

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.