Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Ostrowieccy piesi pielgrzymi na Jasną Górę i uczestnicy Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Bałtowie

Strona główna » Aktualności » Ostrowieccy piesi pielgrzymi na Jasną Górę i uczestnicy Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Bałtowie

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 5 sierpnia br., w sanktuarium na Świętym Krzyżu gościliśmy pątników 34. Ostrowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pond stu pielgrzymów wraz z kapłanami, diakonem oraz osobami życia konsekrowanego modliło się podczas uroczystej Eucharystii celebrowanej w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej w świętokrzyskim sanktuarium.

Do pielgrzymów z Ostrowca Świętokrzyskiego dołączyli także uczestnicy Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego, który w tych dniach odbywa się w niedalekim Bałtowie. Ponad stu osobowa grupa motocyklistów z kraju i z zagranicy przybyła na doroczną pielgrzymkę. Przy wjeździe do sanktuarium – przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej – zostali powitani przez O. Michała Tomczaka OMI. Tam także zostały odmówione modlitwy w intencji kierowców i podróżujących. Gdy kawalkada ruszyła do sanktuarium – wszyscy zostali pokropieni wodą święconą.

Mszy świętej sprawowanej w bazylice na Świętym Krzyżu przewodniczył ks. Mirosław Nakonieczny. Koncelebrowali: ks. Mariusz Góra, ks. Mariusz Wasil, ks. Michał Powęska oraz o. Dariusz Malajka OMI – rektor świętokrzyskiej bazyliki. Obecni byli także: dk. Damian Blacha, siostry zakonne Franciszkanki Rodziny Maryi.

Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił o. Dariusz Malajka OMI. W swoim słowie zwrócił uwagę jak wielkim świadectwem dla dzisiejszego świata jest wspólne pielgrzymowanie dzieci, młodzieży i dorosłych: Tak wielu w tych dniach nadziwić się nie może, że jak Polska długa i szeroka – od Bałtyku po gór szczyty – to słychać wszędzie śpiew, widać radosnych, rozmodlonych ludzi. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszą Wam słowa: „Nieście światło Ewangelii”. Podjęliście trud pielgrzymiego szlaku – idziecie do tronu Matki. Idziecie stąd  - z góry Krzyża – a właśnie pod Krzyżem, na Golgocie otrzymaliśmy dar Matki – dar szczególnej orędowniczki i pośredniczki. Na tym szlaku chciejcie na nowo usłyszeć Jej głos, ten sam, który rozbrzmiewał w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko co powie wam mój Syn”. My bardzo dobrze wiemy co mówi nam Jezus – znamy przykazania, znamy Ewangelię – lecz by wcielić je w życie potrzebujemy pomocy – potrzebujemy bliskości Jezusa, Maryi i potrzebujemy siebie nawzajem. Potrzebujemy sobie nawzajem nieść światło Ewangelii – serce Ewangelii tzn. miłość, pocieszenie i przebaczenie. Potrzebujemy to wszystko zanieść światu – temu światu, który broni się przed miłością pokorną, służebną, czystą – Jezusową miłością. Waszą obecnością na drogach wiodących na Jasną Górę – dajecie świadectwo i przypominajcie wszystkim, których spotkacie, którzy Was będą mijać –, że jest Bóg, jest Jego miłosierdzie; jest Bóg łaskawy, kochający; ludzie szukajcie Boga, nawróćcie się, Bóg jest naszą opoką, Bóg najwyższy jest naszym Zbawicielem, On gniew swój często powściąga, powstrzymuje swoje wzburzenie.

Dziś wpatrujemy się w Niepokalane Serce Maryi – do tego serca przytulamy się, bo to jest serce Matki, która wskazuje nam na swego Syna – Chrystusa. Od Niej uczymy się jak wsłuchiwać się w głos Boga, jak rozważać w sercu Jego miłość, jak ją przyjmować jak nią żyć. Od Maryi uczmy się widzieć dobro wokół siebie oraz zło nazywać złem – pamiętając o prawdzie wyrażonej kiedyś w słowach – człowiek przestaje być człowiekiem, kiedy nie umie radować się i ciszyć z dobra oraz kiedy nie widzi zła w sobie i wokół siebie.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego oraz uczcili Krzyż Zbawiciela przez ucałowanie. Następnie pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę – do Porąbek gdzie będą mieli nocleg.

 

06

SIE

2017

1477

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.