Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 25 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Paweł, Miłosz
| | |

Strona główna » Aktualności » Świętokrzyskie Nocne Czuwanie

Świętokrzyskie Nocne Czuwanie

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 21 lipca miało miejsce kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie.
Czuwanie tradycyjnie rozpoczęło się nabożeństwem drogi krzyżowej z Huty Szklanej, które poprowadził o. Krzysztof Jurewicz - dyrektor sekretariatu powołań naszego zgromadzenia.
Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej odbyło się nabożeństwo pokutne przygotowujące pątników do sakramentu pokuty i pojednania. Następnie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez świeckich.
O godzinie 22.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Krzysztofa Jurewicza. Liturgię uświetnili nowicjusze i postulanci ze wspólnoty oblackiej na Świętym Krzyżu, oraz uczestnicy rekolekcji powołaniowych, którzy na Świętym Krzyżu poznawali życie zakonne od „kuchni” i zastanawiali się nad swoim powołaniem.
O. Krzysztof w homilii nawiązał do historii krzyża wykonanego przez Stanisława Trafalskiego dla żony, która przeszła poważny wypadek. Kobieta twierdzi, że ten krzyż pomógł jej przetrwać najtrudniejsze chwile, a przypadek sprawił, że w Wielki Piątek 2005 r. ten krzyż był tulony przez Jana Pawła II, a później stał się przedmiotem kultu dla wielu wiernych.
Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Drzewa Krzyża Świętego i mogli uczcić krzyż Jezusa przez ucałowanie.


Kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie odbędzie się w  piątek 18 sierpnia.
 

czytano: 713 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 23 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej