Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej

Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej połączony z dziękczynieniem za podniesienie kościoła na Świętym Krzyżu do godności bazyliki mniejszej (2013).

Homilię na wszystkich Mszach świętych wygłosił o. Edward Kazimierz Stradomski - Opat z Jędrzejowa. Przez cały dzień dziękowaliśmy Panu Bogu za tych, którzy troszczyli się i czynili wszystko, aby prawda o Bogu Trójjedynym: Ojcu, Synu i Duchu Świętym, nieustannie była głoszona i pomagała w odkrywaniu tajemnicy Boga - Miłości. Dziękowaliśmy za Ojców Benedyktynów, pierwszych opiekunów sanktuarium, dziękowaliśmy za ludzi świeckich oraz za naszych współbraci Oblatów.

Sumie odpustowej  sprawowanej w samo południe przewodniczył o. Edward. Oprawę muzyczną zapewnili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej oraz nasz organista now. Kamil Dżalak. W przeżywanie liturgii włączyli się także nasi przyjaciele i dobrodzieje, którzy od wielu lat związani są z naszą świętokrzyską wspólnotą. Także obecność Rycerzy Kolumba dodała splendoru dzisiejszej uroczystości odpustowej.

W procesji z darami wierni ofiarowali dla bazyliki świętokrzyskiej argentalia liturgiczne oraz księgi do sprawowania liturgii - za które z głębi serca pragniemy podziękować.

Po Komunii świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum - wyrażając naszą przeogromną wdzięczność wobec Boga za dar tego szczególnego miejsca uświęconego modlitwą Ojców Benedyktynów, Oblatów oraz wielką rzeszą pielgrzymów i pątników tak licznie nawiedzających sanktuarium. Dziękowaliśmy także za to wielkie wydarzenie sprzed 4. lat - kiedy uroczyście ogłoszono tytuł bazyliki mniejszej dla kościoła pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.

 

czytano: 850 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 11 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej