Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

KOLEJNI PIELGRZYMI ŚDM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » KOLEJNI PIELGRZYMI ŚDM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W czwartek – 21 lipca br., kilkuset uczestników Światowych Dni Młodzieży spotkało się na Świętym Krzyżu. Młodzież z Francji, Kanady, Hiszpanii i Ukrainy, która przebywa w diecezji sandomierskiej wędrowała szlakiem Królewskim rozważając Drogę Krzyżową, następnie uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył biskup Xavier Novell Gomá, ordynariusz diecezji Salsony w Hiszpanii. Obecni byli także biskupi Marc Aillet z diecezji Bayonne, Krzysztof Nitkiewicz i Edward Frankowski z Sandomierza.
Homilię wygłosił ks. Nick Meisl z Kanady, który zauważył jak ważnym i często przełomowym czasem dla naszej wiary mogą stać się wspólnie przeżywane spotkania młodzieży. Każdy z nas potrzebuje często jakiegoś momentu, aby popatrzeć inaczej na własne życie, na otaczający nas świat. Tak jak Neo, bohater filmu „Matrix”, który dopiero po przełomowym momencie swojego życia zaczął odkrywać na nowo otaczający go świat, tak my potrzebujemy takich chwil jak Światowe Dni Młodzieży, żeby popatrzeć innymi oczyma, oczyma wiary na nasz świat, na Pana Boga, na drugiego człowieka. Nie zmarnujmy tego wspaniałego czasu i tych wielkich okazji, aby wzajemnie budować się wiarą i obdarzać miłością – zachęcał ks. Nick.
Na zakończenie Mszy świętej, która była celebrowana na błoniach świętokrzyskich pasterz diecezji sandomierskiej biskup Krzysztof Nitkiewicz zwrócił uwagę, że Światowe Dni Młodzieży to doskonała okazja do tego, aby młodzi katolicy pokazali jak wiele ich łączy: Mimo różnych języków i krajów pochodzenia jesteśmy wszyscy uczniami Chrystusa. Ta jedność w Jego imię, a zarazem otwartość, wręcz ciekawość w nawiązywaniu wzajemnych relacji, uwiarygodniają nasze chrześcijańskie świadectwo, a jednocześnie pozwalają przezwyciężyć zaściankowość, krótkowzroczność i lęk przed nowymi wyzwaniami – stwierdził biskup Nitkiewicz.

Po Eucharystii młodzi pątnicy zostali poczęstowani posiłkiem przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa Łagów, które zorganizowało dla pielgrzymów piknik na błoniach świętokrzyskich. Leśnicy przygotowali także koncert sygnalistów myśliwskich, zaprezentowali pokazy oswojonych ptaków drapieżnych.
Następnie każdy mógł zwiedzić i zapoznać się z historią sanktuarium. Młodzi nawiedzili bazylikę, kaplice relikwii Drzewa Krzyża Świętego, krużganki, gołoborze i podziwiali ziemię świętokrzyską z platformy widokowej odbudowanej wieży kościelnej.
Niemal wszyscy zatrzymywali się i robili sobie zdjęcie przy papamobile, którym Jan Paweł II jeździł podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski.    
W diecezji sandomierskiej diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży spędza około 800 pielgrzymów z Francji, Hiszpanii, Włoch, Kanady, Ukrainy i Wybrzeża Kości Słoniowej.
Święty Krzyż od wtorku jest odwiedzany przez pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży z trzech diecezji: radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej.
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej – kustosze sanktuarium - wspólnie ze służbami zadbali o bezpieczeństwo przybywających pielgrzymów. W Hucie Szklanej policja kontrolowała wszystkie pojazdy jadące w kierunku Świętego Krzyża.

22

LIP

2016

1753

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.