Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 19 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Henryk, Marta
| | |

Strona główna » Aktualności » III OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH ...

III OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH - ZAPROSZENIE

wielkość tekstu:A | A | A

Z inicjatywy Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c. w dniach 1-3 lipca br. w Kielcach i na Świętym Krzyżu odbędzie się III Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich "Święty Krzyż 2016". 

Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jakubas, Prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski, JE ks. Biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski i JE ks. Biskup ordynariusz diecezji sandomierskiej Kazimierz Nitkiewicz.  
 
Patronat Artystyczny sprawuje Rektor Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Prof. zw. Ryszard Zimak, a pracami Rady Artystycznej kieruje prof. UMFC dr hab. Sławek A. Wróblewski – Dziekan Dyrygentury Chóralnej Wydziału Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. 
 
Współorganizatorami Przeglądu są: Urząd Miasta Kielce, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. 
 
Do udziału w Przeglądzie zakwalifikowane zostało 5 chórów akademickich: Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, Chór Kameralny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Gospodarzem Przeglądu jest Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej.
 
Po raz pierwszy wszystkich uczestników wydarzenia będzie można posłuchać podczas Koncertu Inauguracyjnego (który równocześnie jest koncertem konkursowym) już w piątek 1 lipca o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach przy ulicy Wojewódzkiej 12. W sobotę chóry udają się na koncerty do Buska-Zdroju, gdzie w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz wystąpią w Parku Zdrojowym w „Koncertach promenadowych” – 3 chóry o godz. 12:00, a kolejne 3 – o godz. 15:00 . 
 
Koncert Galowy Przeglądu będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 16:00 w kościele na Świętym Krzyżu. Wezmą w nim udział wszystkie chóry. Każdy z nich wykona swój program, a na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonają 3 utwory przygotowane podczas warsztatów. Podczas tego koncertu ogłoszony zostanie werdykt jury i zostaną wręczone nagrody. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
 
Organizatorzy Przeglądu zapewniają uczestnikom nie tylko zakwaterowanie w akademikach Politechniki Świętokrzyskiej, wyżywienie, ale także bogaty program towarzyszący. Oprócz wspomnianych koncertów, chórzyści będą uczestniczyć w warsztatach wokalnych, będą zwiedzać Kielce, Busko-Zdrój i Święty Krzyż, wezmą udział we wspólnej zabawie dyskotekowej czy wreszcie w uroczystej kolacji z JM Rektorem prof. Stanisławem Adamczakiem podczas której czeka ich artystyczna niespodzianka od organizatorów. 
 
W dotychczasowych dwóch edycjach Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż” wzięło udział ponad 400 młodych śpiewaków z 11 uczelniach chórów z całej Polski. W tym roku dołączy do nich kolejna grupa ponad 200 uczestników, którzy jako goście Politechnik Świętokrzyskiej spędzą bardzo intensywnie i zapewne owocnie trzy dni w województwie świętokrzyskim koncertując, bawiąc się, zwiedzając i nawiązując nowe przyjaźnie. 
 
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA KONCERTU GALOWEGO: Transmisja online od godziny 16.00. PONIŻEJ LINK:
http://www.tu.kielce.pl/transmisja-on-line-z-iii-przegladu-chorow-akademicki ch-swiety-krzyz-2016/ 
 

czytano: 1188 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 30 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej