Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NARODZENIE PAŃSKIE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU - PLAN UROCZYSTOŚCI

Strona główna » Aktualności » NARODZENIE PAŃSKIE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU - PLAN UROCZYSTOŚCI

wielkość tekstu: A | A | A

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu zapraszają do wspólnej modlitwy w uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy do naszej bazyliki na Jasełka w wykonaniu naszych Nowicjuszy, które rozpoczną się o godzinie 23.00. Następnie pielgrzymi będą mieli okazję wysłuchać recitalu bożonarodzeniowego w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.
 
Msza pasterska rozpocznie się o północy. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię o. dr Marian Puchała OMI, Wikariusz Prowincjalny z Poznania. Msza pasterska rozpocznie się uroczystą procesją wejścia, w której będzie niesiona figurka Dzieciątka Jezus.
 
W pierwszy i drugi dzień świąt, a więc 25 i 26 grudnia oraz w niedzielę 27 grudnia zapraszamy na Msze święte o godzinie 8.00, 9.30, 11.30 i 15.00. W tych dniach po Eucharystii o godzinie 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Dodatkowo w sobotę 26 grudnia, w niedzielę 27 grudnia oraz 3 stycznia zapraszamy na Jasełka w wykonaniu naszych Nowicjuszy po Mszy świętej o godzinie 15.00.
 
Atmosferze modlitwy, skupienia i refleksji podczas naszej wspólnej modlitwy w noc Narodzenia Pańskiego oraz w dni oktawy tej uroczystości, będzie sprzyjać niewątpliwie przepiękny wystrój bazyliki, która została przyozdobiona pięknymi, wysokimi jodłami świętokrzyskimi, które zostały podarowane przez nadleśnictwo Łagów. Na zielonych drzewach zawisły przepiękne bombki - dar pani Lucyny Gozdek ze Staszowa. Nad głowami wiernych modlących się w bazylice, zawisły zielone girlandy długości 70 metrów, wykonane z jodły świętokrzyskiej rozświetlone tysiącem światełek. 
 
Tegoroczna szopka tradycyjnie została zaprojektowana i wykonana przez pracowników kieleckiego Centrum Kultury. Główną projektantką i pomysłodawczynią stajenki jest pani dyrektor Magdalena Kusztal. Jak wygląda szopka? Jest zupełnie inna niż w roku ubiegłym. W prezbiterium naszej bazyliki świętokrzyskiej stanął dużych rozmiarów dom, z komina którego będzie leciał dym. Dodatkowym efektem jest oświetlenie całości jak i obecność ptactwa, bobrów, kun, saren, dzika, które zostały wypożyczone z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W szopce zostały umieszczone nowe figury przyozdobione pięknymi strojami. 
 
Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych będzie żywa szopka, która stanęła przy wejściu do naszej bazyliki. Będziemy mogli zobaczyć w niej: kozę, osiołka, kucyka, owcę z jagniątkiem, ptactwo domowe i ozdobne: gęsi, indyki, kaczki, kury i gołębie. Ta szopka to dzieło pana Jana Bzymka z Dębniaka oraz pana Mirosława Nowocienia i jego pracowników z Jeleniowa, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wielki trud włożony w jej powstanie.
 
Świętokrzyskie stajenki – ta w bazylice i ta żywa -  swoją prostotą ale też i trochę bajkowym charakterem, mają za zadanie ewangelizować tych, którzy w tym świątecznym czasie nawiedzą Święty Krzyż. 
 
Zapraszamy zatem do wspólnego przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego razem z nami w świętokrzyskim sanktuarium.
Niech miłość i radość płynąca od Jezusa Chrystusa przepełnia nasze serca i nasze myśli.
 
Do zobaczenia na Świętym Krzyżu…
 

23

GRU

2015

1831

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 49

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.