Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DRUGI DZIEŃ ODPUSTU - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Strona główna » Aktualności » DRUGI DZIEŃ ODPUSTU - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu: A | A | A

Wczoraj - drugi dzień odpustu - w liturgiczne święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył ks. biskup Edward Frankowski, emerytowany biskup pomocniczy z Sandomierza. Wraz z księdzem biskupem celebrowało 20 kapłanów na czele z o. Marianem Puchałą OMI, wikariuszem prowincjalnym oraz ks. kan. Jerzym Beksińskim, dziekanem dekanatu świętokrzyskiego.
Hierarcha w homilii zwrócił uwagę na charakter i znaczenie świętokrzyskiego sanktuarium: To sanktuarium jest dla podwyższenie Chrystusowego Krzyża. To co się tutaj dzieje – ta wielka rewitalizacja jaka dokonuje się na naszych oczach od kilku lat, wraz z odbudową wieży kościelnej – to wszystko służy temu, aby Chrystus górował nad wszystkim i nad wszystkimi, by był na pierwszym miejscu, bo z Krzyża Jezusowego płynie ład i porządek. Ten Jezusowy porządek ma być w rodzinach, w życiu społecznym i politycznym.
Następnie w dalszej części swej homilii biskup wskazał na współczesne zagrożenia i ataki na Kościół, chrześcijan: Jesteśmy przejęci i poruszeni gdy na naszych oczach zdziera się Krzyż – znak miłości, pokoju i przebaczenia – ze ścian, z wież kościelnych i poniewiera się. Dziś wielu naszych barci i sióstr w wierze umiera w obronie Chrystusa i Jego Krzyża. W Pakistanie, Egipcie, Iraku i krajach Afryki wielu ludzi jest poddawanym torturom. Tam radykalni islamiści zbierają szyki, przypuszczają wzmożony tak na chrześcijan. Boimy się także o nasz los. Bo wielu z nich podąża w stronę Europy, wśród tej masowej imigracji uchodźców. Zamaskowani dżihadyści są wśród nich – czekają kiedy uderzyć. Grożą, że zdobędą Rzym, grożą atakami terrorystycznymi. Dziś Niemcy i Austriacy uszczelniają granice swoich państw. Umiarkowany islam – rozpanoszył się, uderzają w nas poprzez imigrację, demografię – liczne,  wielodzietne rodziny. Będą budować meczety, szkoły koraniczne.
Rodzi się w nas lęk przed tym wszystkim. Bo i w naszej ojczyźnie są siły laickie, bezbożne, libertyńskie i układają się też przeciw nam katolikom. Robią wszystko by rosło pogaństwo: wróżki, wróżbici – mają rocznie 3 mil. klientów, wielu czyta regularnie horoskopy. Wielu wokół nas burzycieli Bożego ładu i porządku. Demontują nasz kraj. A jazgot mediów – ogłupiają, demoralizują – dzieci, młodzież. I my wiemy, ze to jest zło. I milczymy! Złem jest aborcja, eutanazja, pigułka "dzień po". Piekłem jest „rodzina” jednopłciowa, wolna miłość. To jest zło – a my milczymy, boimy się jako katolicy odezwać. Wybieramy do parlamentu takich, którzy nie potrafią opowiedzieć się po stronie prawdziwych wartości, Bożych, świętych. Dlatego trzeba nam duchownym, kapłanom podnosić głos. My nie możemy się bać. Trzeba nam odwagi proroka Eliasza. Potrzebujemy w Polsce nowych proroków na miarę św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, arcybiskupa Tokarczuka. Wszyscy mamy upominać błądzących, pobudzać sumienia tych, którzy są uśpieni, w letargu. By zwyciężyć to wielkie zło i jego siłę – trzeba żarliwej i gorliwej modlitwy o pokój na świecie. Tylko Bóg i Jego mądrość, siła płynąca z góry może zatrzymać zło i przemienić świat. Takich ludzi wybierać do parlamentu, dla których Polska jest ważna i jej przyszłość, a nie konto bankowe – apelował bp Edward.
Na zakończenie Mszy świętej licznie zebrani wierni – którzy przybyli indywidualnie i w sposób zorganizowany – zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali im cześć poprzez ucałowanie.

15

WRZ

2015

1311

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.