Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » DRUGI DZIEŃ ODPUSTU - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA ...

DRUGI DZIEŃ ODPUSTU - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu:A | A | A

Wczoraj - drugi dzień odpustu - w liturgiczne święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył ks. biskup Edward Frankowski, emerytowany biskup pomocniczy z Sandomierza. Wraz z księdzem biskupem celebrowało 20 kapłanów na czele z o. Marianem Puchałą OMI, wikariuszem prowincjalnym oraz ks. kan. Jerzym Beksińskim, dziekanem dekanatu świętokrzyskiego.
Hierarcha w homilii zwrócił uwagę na charakter i znaczenie świętokrzyskiego sanktuarium: To sanktuarium jest dla podwyższenie Chrystusowego Krzyża. To co się tutaj dzieje – ta wielka rewitalizacja jaka dokonuje się na naszych oczach od kilku lat, wraz z odbudową wieży kościelnej – to wszystko służy temu, aby Chrystus górował nad wszystkim i nad wszystkimi, by był na pierwszym miejscu, bo z Krzyża Jezusowego płynie ład i porządek. Ten Jezusowy porządek ma być w rodzinach, w życiu społecznym i politycznym.
Następnie w dalszej części swej homilii biskup wskazał na współczesne zagrożenia i ataki na Kościół, chrześcijan: Jesteśmy przejęci i poruszeni gdy na naszych oczach zdziera się Krzyż – znak miłości, pokoju i przebaczenia – ze ścian, z wież kościelnych i poniewiera się. Dziś wielu naszych barci i sióstr w wierze umiera w obronie Chrystusa i Jego Krzyża. W Pakistanie, Egipcie, Iraku i krajach Afryki wielu ludzi jest poddawanym torturom. Tam radykalni islamiści zbierają szyki, przypuszczają wzmożony tak na chrześcijan. Boimy się także o nasz los. Bo wielu z nich podąża w stronę Europy, wśród tej masowej imigracji uchodźców. Zamaskowani dżihadyści są wśród nich – czekają kiedy uderzyć. Grożą, że zdobędą Rzym, grożą atakami terrorystycznymi. Dziś Niemcy i Austriacy uszczelniają granice swoich państw. Umiarkowany islam – rozpanoszył się, uderzają w nas poprzez imigrację, demografię – liczne,  wielodzietne rodziny. Będą budować meczety, szkoły koraniczne.
Rodzi się w nas lęk przed tym wszystkim. Bo i w naszej ojczyźnie są siły laickie, bezbożne, libertyńskie i układają się też przeciw nam katolikom. Robią wszystko by rosło pogaństwo: wróżki, wróżbici – mają rocznie 3 mil. klientów, wielu czyta regularnie horoskopy. Wielu wokół nas burzycieli Bożego ładu i porządku. Demontują nasz kraj. A jazgot mediów – ogłupiają, demoralizują – dzieci, młodzież. I my wiemy, ze to jest zło. I milczymy! Złem jest aborcja, eutanazja, pigułka "dzień po". Piekłem jest „rodzina” jednopłciowa, wolna miłość. To jest zło – a my milczymy, boimy się jako katolicy odezwać. Wybieramy do parlamentu takich, którzy nie potrafią opowiedzieć się po stronie prawdziwych wartości, Bożych, świętych. Dlatego trzeba nam duchownym, kapłanom podnosić głos. My nie możemy się bać. Trzeba nam odwagi proroka Eliasza. Potrzebujemy w Polsce nowych proroków na miarę św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, arcybiskupa Tokarczuka. Wszyscy mamy upominać błądzących, pobudzać sumienia tych, którzy są uśpieni, w letargu. By zwyciężyć to wielkie zło i jego siłę – trzeba żarliwej i gorliwej modlitwy o pokój na świecie. Tylko Bóg i Jego mądrość, siła płynąca z góry może zatrzymać zło i przemienić świat. Takich ludzi wybierać do parlamentu, dla których Polska jest ważna i jej przyszłość, a nie konto bankowe – apelował bp Edward.
Na zakończenie Mszy świętej licznie zebrani wierni – którzy przybyli indywidualnie i w sposób zorganizowany – zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali im cześć poprzez ucałowanie.

czytano: 832 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej