Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

XV RAJD PIELGRZYMKOWY

Strona główna » Aktualności » XV RAJD PIELGRZYMKOWY

wielkość tekstu: A | A | A

Od wczesnych godzin rannych, aura za oknem nie pozwalała nam z optymizmem myśleć o dzisiejszym XV jubileuszowym Rajdzie Pielgrzymkowym. Mgła i deszcz oraz zimny porywisty wiatr jednak nie zniechęciły wielu pielgrzymów, pątników i turystów, którzy zdecydowali się wyruszyć na szlaki świętokrzyskiej ziemi, wiodące do stóp Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Ponad 5 tys. uczestników Rajdu zgromadziło się w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Koncelebrowanej Mszy Świętej z udziałem biskupów z diecezji sandomierskiej – Krzysztofa Nitkiewicza, z diecezji radomskiej – Henryka Tomasika, i biskupa pomocniczego z Kielc Mariana Florczyka – przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Kazimierz Ryczan. Wraz z księżmi biskupami koncelebrowało blisko 80. kapłanów z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej. Homilię wygłosił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
W homilii hierarcha pytał zgromadzone dzieci, młodzież i starszych: W jakiego Boga wierzę? Kim jest dla mnie Chrystus? Bóg ma słabość do ludzi kruchych i grzesznych. Nie stawia prawdy, zasady, przepisu, przed sobą. Podobnie jak uczniowie i my związaliśmy nasze losy z Chrystusem. Chrzest, Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie sakramentalnego małżeństwa czy przyjęcie święceń kapłańskich, wyznaczają kolejne etapy naszego życia. Czy nasze drogi podążają w tym samym kierunku co Chrystusowa droga? Następnie Biskup Krzysztof zachęcał: … Pozwólmy Chrystusowi aby nas poprowadził. Pozwólmy aby pokierował naszymi krokami. On chce abyśmy oddali się mu całkowicie i w zamian daje całego siebie. Nie bójmy sie tej niezwykłej wymiany: wszystko za wszystko. Bez względu na nasze grzechy zbliżmy się z ufnością do Chrystusa. Ucałujmy świętą relikwię Krzyża, na którym w morzu cierpienia i poniżenia oddał za każdego z nas Swoje życie.
Najliczniejszą grupą była ta, która wyruszyła z Bielin – 1171 osób. Na jej czele szedł włodarz gminy pan wójt Sławomir Kopacz. Wśród pielgrzymów nie zabrakło pana prof. Stanisława Adamczaka, rektora Politechniki Świętokrzyskiej. Obecny był także z dalekiej Syberii o. Karol Lipiński OMI, który przed laty był przełożonym i ekonomem klasztoru na Świętym Krzyżu, a obecnie od 4. lat posługuje w Wierszynie k. Irkucka. W poszczególnych trasach wędrowało 50. Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc.
Z roku na rok liczba uczestników Rajdu nie spada, wręcz przeciwnie rośnie. To wspaniała okazja, aby poznawać piękno naszej świętokrzyskiej ziemi, ale też odkrywać obecność Boga Stwórcy w otaczającym nas świecie, we wspólnocie ludzi wędrujących do duchowej stolicy naszego regionu – na Święty Krzyż, by pokłonić się Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i Bogu w tajemnicy Krzyża zawierzać swoje dziś i swoje jutro.

 

27

WRZ

2014

3428

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.