Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIE Z AKCJĄ KATOLICKĄ

Strona główna » Aktualności » ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIE Z AKCJĄ KATOLICKĄ

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już, wrześniowe Świętokrzyskie Nocne Czuwanie animowane było przez wspólnoty Akcji Katolickiej trzech diecezji, na styku których leży Święty Krzyż: sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej. Blisko tysiąc członków i sympatyków tego ruchu przybyło wczoraj, aby w tajemnicy Krzyża Bogu powierzać swoje dziś i jutro.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim u stóp Łyśca, przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Następnie pątnicy zdążając do sanktuarium rozważali Drogę Krzyżową. Po przybyciu do świętokrzyskiej bazyliki miało miejsce nabożeństwo pokutne, przygotowujące pielgrzymów do spotkania z miłosiernym Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.
O godzinie 23.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył J.E. Ks. Biskup senior Edward Marian Frankowski z Sandomierza. Mszę Świętą koncelebrowało ponad 20 prezbiterów. Wśród nich obecni byli diecezjalni asystenci Akcji Katolickiej: Ks. Artur Barański z Sandomierza, ks. Andrzej Jędrzejewski , ks. Grzegorz Wójcik z Radomia, Ks. Waldemar Wiśniowski z Kielc oraz parafialni asystenci z wymienionych diecezji. Nie zabrakło także kapłanów z naszego świętokrzyskiego dekanatu na czele z ks. Dziekanem kan. Jerzym Beksińskim z Łagowa i wicedziekanem ks. kan. Jerzym Kubikiem z Baćkowic.
Biskup Edward w homilii powiedział: Dziś tak licznie gromadzicie się na Świętym Krzyżu. Członkowie Akcji Katolickiej. To wy jesteście wielkim wsparciem dla biskupa. Przypomina nam o tym nauczanie Soboru Watykańskiego II. Każdego roku pielgrzymujecie do tego świętego miejsca, by w cieniu relikwii Drzewa Krzyża Świętego, przypominać sobie prawdę, że właśnie Krzyż Jezusa uczy nas miłości Boga wobec wszystkich, uczy nas pokory, prawdy. I tego Krzyża trzeba nam bronić przed tymi, którzy chcą aby zniknął z przestrzeni publicznej. Atakują rodzinę, kapłanów, Kościół. Widzimy jak na naszych oczach próbuje się zniszczyć wiarę w Boga, wykorzenić ją z serca. Depcze się Dekalog. Zakłamanie na szczeblach władzy państwowej, które prowadzi do wielkiej tragedii. Bez Boga, każdy jest bogiem. Patrzymy z niepokojem na naszych Braci i nasze Siostry na Bliskim Wschodzie – giną za wiarę w Chrystusa. A świat milczy! Także i w naszej ojczyźnie tak wiele zła. Polska umiera demograficznie. Ideologia gender niszczy rodzinę; trzeba nam wszystkim duchownym i świeckim ratować prawdziwą miłość, tą Jezusową, tą oparta na Dekalogu. Św. Jan Paweł II naucza nas, że Jezus jest Wszystkim dla wszystkich! Na Nim trzeba budować fundament życia. Nasze rodziny winna ożywiać wielka chrześcijańska radość i dążenie do jedności, pokoju oraz miłości. Akcja Katolicka, należący do tego ruchu ludzie, są zaproszeni do tego by we współczesnym świecie przypominać i promować te prawdy a przede wszystkim chrześcijańskie wartości – apelował hierarcha.
Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Krzyża Chrystusowego i oddali jej cześć przez ucałowanie. Następnie trwaliśmy na modlitwie do wczesnych godzin rannych, którą animowali przedstawiciele sandomierskiej Akcji Katolickiej.

20

WRZ

2014

1703

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.