Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

TYDZIEŃ ODPUSTOWY - CZWARTEK - DZIEŃ KAPŁAŃSKI

Strona główna » Aktualności » TYDZIEŃ ODPUSTOWY - CZWARTEK - DZIEŃ KAPŁAŃSKI

wielkość tekstu: A | A | A

Trwa tygodniowy odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w najstarszym polskim sanktuarium  na Świętym Krzyżu, którego kustoszami od niemal 80. lat są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
W czwartek - piątym dniu trwania uroczystości odpustowych - na modlitwę do świętokrzyskiego sanktuarium przybyli kapłani z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej. Wśród przybyłych kapłanów byli obecni ojcowie duchowni diecezji sandomierskiej. Blisko piećdziesięciu prezbiterów modliło się podczas Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił homilię J.E. Ks. Bp Jacek Pyl OMI, sufragan diecezji odeska-symferopolskiej na Krymie.
Przed rozpoczęciem Mszy Świętej kapłani zgromadzili się w bazylice świętokrzyskiej by wysłuchać konferencji Ks. kan. dr Jana Biedronia, który jest Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu oraz Wikariuszem Biskupim ds. Duchowieństwa Diecezjalnego.  Prelegent przywołując nauczanie Ojców Kościoła,  św. Jana Pawła II, a szczególnie papieża Franciszka zwrócił uwagę na posługę miłości wobec biednych i potrzebujących: Kapłan powołany jest do służby, do tego by dzisiejszemu człowiekowi nieść Carits – szczególnie tym, których sytuacja życiowa jest bardzo trudna; mamy być jak Chrystus – nasze ręce, ramiona mają być przedłużeniem Jego miłości, Jego posługi; wskazał także  na współczesne zagrożenia jakie dotykają, bądź mogą dotykać kapłanów w tym wymiarze posługi i duszpasterstwa. Przypomniał, że tylko przylgnięcie do Jezusa Chrystusa, wierność modlitwie i trwanie we wspólnocie kapłańskiej oraz bliska współpraca ze świeckimi pomoże każdemu stawić czoło, temu co złe i co może prowadzić do zagubienia w posłudze miłosierdzia i miłości. Tylko autentyczne świadectwo naszego życia, otwarcie na biednych i ubogich może być szczególną okazją także do budzenia w młodych sercach chęci pójścia za Jezusem, do rozbudzenia powołania kapłańskiego, zakonnego – mówił Ks. Jan Biedroń.
Uroczystej Eucharystii dla zgromadzonego prezbiterium oraz ludu wiernego przewodniczył Biskup Jacek Pyl OMI, biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej na Krymie. W swoim słowie skierowanym do uczestników Mszy Świętej mówił m.in. o osobistym doświadczeniu w przezywaniu kapłaństwa: … to wielki dar od Boga. Trzeba nam tego daru strzec. Tu w cieniu Relikwii Drzewa Krzyża Świętego chcemy dziś prosić dla siebie nawzajem o wierność naszemu powołaniu. Postawa posłuszeństwa wobec przełożonych jest najwłaściwszą dla nas. Tak jak Chrystus był posłuszny woli Ojca i przyjął Krzyż. Dziś kiedy doświadczamy nagonki ze strony mediów na naszą posługę, nasze życie, nie możemy się dać sprowokować. Oni nie powiedzą o naszych spracowanych dłoniach, nie powiedzą o naszej gorliwości w duszpasterstwie, ale będą szukać sensacji, słabości kapłana, byle tylko ośmieszyć, zmarginalizować naszą posługę. Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy wpatrzeni w Chrystusa, w Jego Krzyż, potrafili z nową gorliwością podejmować naszą kapłańską posługę – apelował biskup Pyl.
Na zakończenie Mszy Świętej biskup pobłogosławił wszystkich relikwią Drzewa Krzyża Świętego, która następnie uczestnicy liturgii adorowali i ucałowali. W imieniu wspólnoty prezbiterium, księdzu biskupowi podziękował o. superior Zygfryd Wiecha OMI. Po wspólnej modlitwie wszyscy kapłani udali się do klasztoru na wspólny posiłek.
Odpust na Świętym Krzyżu będzie trwał jeszcze do niedzieli 21 września. W dniu jutrzejszym zapraszamy na wspólną modlitwę młodzież. Jeszcze w piątek o godzinie 20.00 przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej rozpocznie się Świętokrzyskie Nocne Czuwanie animowane przez wspólnotę Akcji Katolickiej z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej. O godz. 23.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Edward Frankowski z Sandomierza.
Natomiast w sobotę do sanktuarium przybędą rolnicy, sadownicy, działkowcy i plantatorzy truskawek. Msze Święte będą celebrowane o godzinie 12.00 i 18.00. Głównej sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię J.E. Ks. Bp Jacek Pyl OMI.
Niedziela 21 września będzie ostatnim dniem tegorocznych uroczystości odpustowych. Msze Święte będą celebrowane o godzinie 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 i 17.00. Na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 15.00 i 17.00 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Ostatni dzień odpustu jest bowiem dniem modlitwy za chorych, cierpiących i ludzi w podeszłym wieku.18

WRZ

2014

2829

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.