Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
piątek 3 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ryszard, Jakub
| | |

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA ...

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN

wielkość tekstu:A | A | A

W najbliższą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci Krwi Przenajdroższej. Będzie to zarazem dzień VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin na Święty Krzyż.

Msze Święte celebrowane będą o pełnych godzinach: 8.00, 10.00, 12.00 - suma odpustowa, 15.00 i 17.00.

Kazania na Mszach Świetych będzie głosił o. Michał Tomczak OMI, który od pierwszego lipca rozpoczął w naszym sanktuarium posługę wśród pielgrzymów i turystów oraz we wspólnocie nowicjatu.

Na Mszy Świętej o godzinie 10.00 w sposób szczególny będziemy modlić się ze Wspólnotą Krwi Chrystusa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Naszej wspólnej modlitwie na tej Mszy będzie towarzyszył chór parafialny z Waśniowa.

O godzinie 11.00 zapraszamy na spektakl pt. "Kocham Cię życie" w wykonaniu sekcji teatralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury.

Podczas eucharystii o godz. 12 w sposób szczególny będziemy zawierzać Panu Bogu rodziny naszej sandomierskiej diecezji. Po zakończeniu sumy odpustowej będą miały miejsce modlitwy przy "Golgocie Nienarodzonych" na błoniach świętokrzyskich.

O godzinie 14.00 zapraszamy na występ Zespołu Ewangelizacyjnego Testimonium.

Na Mszy Świętej o godzinie 15.00 oprawę muzyczną zapenią Chóry Akademickie.

W ramach I Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich, zorganizowanego z inicjatywy Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c. o godzinie 16.00 w murach naszej świętokrzyskiej bazyliki będzie miał miejsce Koncert Galowy, podczas którego wystapią chóry: Chór Politechniki Lubelskiej, Chór Politechniki Łódzkiej, Chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Chór Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Chór Politechniki Świętokrzyskiej, który pełni rolę gospodarza Przeglądu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

czytano: 1146 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 03 lipca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej