Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

IV PIELGRZYMKA KLAS III GIMNAZJUM DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

Strona główna » Aktualności » IV PIELGRZYMKA KLAS III GIMNAZJUM DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym w świętokrzyskim sanktuarium zgromadziło się blisko 2 tys. gimnazjalistów klas trzecich diecezji sandomierskiej. Było to już czwarta pielgrzymka uczniów kończących etap edukacji na poziomie gimnazjum. W Eucharystii koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Bp Edward Frankowski, wzięło udział blisko 50. prezbiterów.
Młodzi pątnicy pod duchową opieką swoich duszpasterzy, katechetów, nauczycieli podążając Drogą Królewską od Nowej Słupi rozważali Drogę Krzyżową. Po przyjściu do sanktuarium zgromadzili się przy ołtarzu polowym, gdzie zostali powitani przez rektora świętokrzyskiej bazyliki o. Dariusza Malajkę OMI. Następnie miało miejsce spotkanie z „ciekawym człowiekiem” – Arkadio, raper urodzony w 1990 roku w Nowym Sączu. Przed zgromadzoną młodzieżą opowiadał o swoim życiu, o nawróceniu, o miłości Pana Boga. Za pomocą koncertów, warsztatów, konferencji, rekolekcji i innych wydarzeń ukazuje, że człowiek nie może być szczęśliwy jeśli nie robi w życiu tego co kocha.
O godzinie 13.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Bp Edward Frankowski, emerytowany sufragan sandomierski. Ks. Biskup skierował także pełne ciepła i nadziei słowo do licznie zgromadzonej młodzieży. W swojej homilii wspominał św. Jana Pawła II i stawiał papieża Polaka za przykład do naśladowania: Tak bardzo się cieszy moje serce i raduje, że mogę dziś razem z Wami modlić się w świętokrzyskim sanktuarium, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Wy Młodzi, jesteście przyszłością naszej ojczyzny. Jaka dziś młodzież taka przyszłość Polski. Jesteście nadzieją Kościoła w Polsce. Św. Jan Paweł II, tak bardzo kochał młodych ludzi. To nasze spotkanie to już przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, jakie będziemy przeżywać za dwa lata w 2016 roku w niedalekim Krakowie. Zachęcam Was, tak jak zachęcał młodych św. Jan Paweł II – musicie od siebie wymagać, nawet jakby inni od Was nie wymagali; bądźcie twórczy i piękni miłością płynącą od Jezusa, który pragnie Waszego szczęścia i dobra. Nie bójcie się trwać przy Chrystusie, nie bójcie się angażować w różnego rodzaju ruchy kościelne, tylko przy Bogu odnajdziecie prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój serca. Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Jesteście bardzo ważni i Bóg Was kocha, otwórzcie dla Niego swe serca, umysły, czerpcie pełnymi garściami z Bożej mądrości i Bożego światła. Wpatrujcie się w krzyż Chrystusa tak jak uczynił to św. Jan Paweł II w czasie ostatniej Drogi Krzyżowej jaką przeżywał w swojej kaplicy papieskiej. Pamiętamy jak wtulał się w krzyż, pamiętamy Jego zsiniałe dłonie od zastrzyków tak mocno trzymające krzyż. Ten krzyż króluje na tej górze, promieniuje z niej na całą naszą Ojczyznę – mówił hierarcha.
Liturgię dzisiejszej Mszy Świętej animował dekanat świętokrzyski, który także przeżywał dzień wspólnoty. Śpiew animowała schola parafialna z parafii Nowa Słupia, służbę liturgiczną pełnili ministranci z Rudek. Procesje z darami przygotowała młodzież z Rakowa.
Po zakończeniu Eucharystii był czas na posiłek a następnie miał miejsce godzinny koncert Arkadio.
Gorące podziękowania kierujemy pod adresem ks. Mariana Bolesty, Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży i wszystkich duszpasterzy oraz dla pana Piotra Sepioło, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury z Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach za udostępnienie nagłośnienia dla potrzeb dzisiejszego spotkania.
 

 

 

→  Zobacz galerię zdjęć  ←

23

MAJ

2014

1411

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.