Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Zakończył się IX Jarmark Świętokrzyski

Strona główna » Aktualności » Zakończył się IX Jarmark Świętokrzyski

wielkość tekstu: A | A | A

Zakończył się IX Jarmark Świętokrzyski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz przez gminy sąsiadujące bezpośrednio ze Świętym Krzyżem – Nową Słupię i Bieliny. Tegorocznej edycji jarmarku towarzyszyło hasło „Jak drzewiej bywało”. Wspólne spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Zygfryd Wiecha OMI, superior klasztoru na Świętym Krzyżu. Okolicznościowe kazanie wygłosił o. dr Wojciech Popielewski OMI, znany biblista, który na co dzień zaangażowany jest w Dzieło Biblijne i regularnie występuje w Telewizji Trwam a we wspólnocie na Świętym Krzyżu opiekuje się nowicjuszami. W swoim słowie o. Wojciech nawiązał do historii Świętego Krzyża, wspominając czasy, kiedy to święte miejsce zamieniono na więzienie. Mówił także o wielkiej różnorodności osób, instytucji i dzieł, które tu na Świętym Krzyżu spotykają się ze swoim Stwórcą, który jest źródłem miłości, dobra, piękna i mądrości: dziękujemy Bogu dziś za to szczególne miejsce naszego corocznego spotkania. Dziękujemy za geniusz ludzkiego umysłu, za owoc pracy ludu ziemi świętokrzyskiej jaki możemy dziś podziwiać na tylu stoiskach rozstawionych wokół świętokrzyskiego klasztoru. Dziękujemy, że tutaj razem możemy tworzyć wspólny dom, w którym jest ciepło, miłość, szacunek i zrozumienie.
Po zakończonej Eucharystii oficjalnie rozpoczęto IX Jarmark Świętokrzyski. Wszystkich zebranych powitał i zaprosił do wspólnej zabawy gospodarz imprezy Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki i wicestarosta Zenon Janus oraz Wiesław Gałka, wójt gminy Nowa Słupia, Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny. Wśród zaproszonych gości obecni byli także Pani Minister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz, poseł Mirosław Pawlak. Następnie rozpoczęły się występy ludowych zespołów muzycznych i tanecznych z regionu świętokrzyskiego. Widzowie zobaczyli m.in.: spektakl zatytułowany Wieczór pielgrzyma, w wykonaniu Świętokrzyskiego Towarzystwa Agroturystyki „ŁYSOGÓRY” z gminy Nowa Słupia. Kolejną wyjątkową atrakcją był spektakl taneczny Niemen w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Pośród wielu występów mogliśmy usłyszeć m.in. sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych z Zagnańska, Zespół z Chmielnika, Zespół Pieśni i Tańca "Jodełki”,  Zespół „Małe Bielinianki”, Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin SABBATON,  Kapelę Bielińską, Świętokrzyskie Diabliki,  Zespół instrumentalno - wokalny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Słupi, Zespół Chełmowianki,  Zespół Pieśni i Tańca Kielce - Suita krakowska, Studio wokalne Wojewódzkiego Domu Kultury,  Kapelę Herbusia z Makoszyna,  Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy”,  Zespół Śpiewaczy „Makoszyńskie Przepióreczki”,  Kapelę z Kakonina.
Popołudnie upłynęło w iście rodzinnej i świętokrzyskiej atmosferze. Turyści mieli okazję podziwiać rękodzielnictwo ziemi świętokrzyskiej na wielu straganach, które podobnie jak w latach ubiegłych i jak bywało w średniowiecznych jarmarkach, wypełniły cały plac przed zachodnim skrzydłem klasztoru. Także pogoda pozwoliła na to, że kilku tysięczne tłumy pątników z bliska i z daleka odwiedziły dziś Święty Krzyż.
 

 

 

→  Zobacz galerię zdjęć  ←

18

MAJ

2014

1463

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.