Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

KONCERT GALOWY I REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI POKUTNEJ I PASYJNEJ

Strona główna » Aktualności » KONCERT GALOWY I REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI POKUTNEJ I PASYJNEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Echo Łysicy z Bielin - Nagroda Grand Prix I Regionalnego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Święty Krzyż - Nowa Słupia 30.03.2014

W dzisiejszą, IV niedzielę wielkiego Postu w bazylice pw. Trójcy Świętej w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego miał miejsce Koncert Galowy I Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. Organizatorami przeglądu są Wójt Wiesław Jerzy Gałka i Rada Gminy Nowa Słupia, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach na czele z panem dyrektorem Piotrem Sepioło.
Laureaci przeglądu zostali wyłonieni podczas eliminacji, które miały miejsce tydzień temu w sobotą w świętokrzyskiej bazylice. Jury w składzie: dr Maria Zawartko, Jarosław Zawartko oraz Michał Stachurski spośród 20 wykonawców, którzy zgłosili się do udziału w przeglądzie wyłoniło następujących laureatów:
a.w kategorii soliści: 1 miejsce Piotr Kędziora, 2 miejsce Emilia Chlewicka i 3 miejsce Wacław Pejas;
b.w kategorii zespoły: 1 miejsce Cantus Hilaris oraz Schola z parafii pw. Matki Kościoła w Dąbrowie; 2 miejsce Ludowy Zespół Śpiewaczy „Makoszyńskie Przepióreczki”, 3 miejsce Zespół Cantabo Deo;
c.w kategorii chóry: 1 miejsce Jędrzejowski Chór Miejski, 2 miejsce Chór parafialny z Mirca i 3 miejsce Chór parafialny z parafii Świętych Piotra i Pawła Apostołów z Makoszyna;

Jury przyznało także nagrodę Grand Prix dla Zespołu Śpiewaczego „Echo Łysicy” z Bielin.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia: dla dyrygenta Chóru Miejskiego z Jędrzejowa Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz, dla dyrygenta Zespołu Cantus Hilaris Marii Nyga oraz akompaniatora Zespołu „Echo Łysicy” Grzegorza Michty.
Dzisiejszy Koncert Galowy uświetnili swoją obecnością Kazimierz Kotowski i Piotr Żołądek – członkowie zarządu Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego, w imieniu Starosty Powiatu Kieleckiego obecny był Bogdan Gierada. Obecny był także wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz oraz proboszczowie z parafii Makoszyn Roman Fodymski i z parafii Huta Nowa Andrzej Dudzic.
Patronat honorowy I Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej objęli Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski, Ks. Bp Kazimierz Ryczan, ordynariusz kielecki, Ks. Bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski, Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski, Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki.

Celem przeglądu była popularyzacja pieśni pasyjnej i pokutnej, odkrywanie wartości chrześcijańskich przez śpiew pieśni wielkopostnych i pokutnych, odkrywanie tajemnicy wiary katolickiej - Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Mamy nadzieję, że z roku na rok liczba uczestników będzie wzrastać. Atmosfera jaka panowała zarówno podczas eliminacji jak i dzisiejszego koncertu pozwoliła wszystkim uczestnikom i słuchającym na przeżycie "duchowej uczty", swoistej medytacji i modlitwy. Treść, tematyka i wysoki poziom wykonania zaprezentowanych utworów pozwoliły niewątpliwie jeszcze bardziej zgłębić tematykę pasyjną i pokutną jaka towarzyszy w okresie Wielkiego Postu, który jest czasem przygotowania do Świąt Paschalnych.

 

→  Zobacz galerię zdjęć  ←

30

MAR

2014

2120

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.