Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 6 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
| | |

Strona główna » Aktualności » KONCERT NA TRZECH KRÓLI

KONCERT NA TRZECH KRÓLI

wielkość tekstu:A | A | A

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 5 stycznia 2014 o godz. 16:00 na "Koncert na Trzech Króli", który odbędzie się w kościele świętokrzyskim w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

Wystąpi Zespół Wokalny All Antico który specjalizuje się w wykonaniach muzyki wokalnej renesansu i baroku. Zespół uzyskał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Horbach w Niemczech i II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych w Claveland w Wielkiej Brytanii.

Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Kameralna Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego oraz aktorzy kieleckich teatrów. Polish Camerata powstała w 1990 roku z inicjatywy uznanego polskiego wiolonczelisty prof. S. Firleja, a jej Zespół składa się z muzyków Filharmonii im. A. Rubinsteina oraz kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej w Łodzi. W trakcie koncertu usłyszymy Concerto Grosso A. Corelliego i najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Wstęp wolny.

 
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA powstała w 1990 roku z inicjatywy uznanego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. S. Firleja. Zespół składa się z muzyków Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Wysoki poziom artystyczny zespołu zapewnił orkiestrze koncerty na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Orkiestra odbyła kilka większych tournee koncertowych m. in. w Hiszpanii w 1992 r., Niemczech i Francji w 1994 r. Zespół posiada w swym repertuarze dzieła muzyczne okresu baroku, klasycyzmu, romantyzmu, nie stroniąc także od muzyki współczesnej. Doskonali swe umiejętności w oparci o współczesną wiedzę muzykologiczną (traktaty muzykologiczne i przekazy rękopiśmienne). Orkiestra dokonała nagrań CD i DVD dla TVN i PWSTFiTv w Łodzi. Instytucja kultury – Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od 2001 r. zespołem kieruje Marek Głowacki.


Marek Głowacki – dyrygent
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (fortepian) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura symfoniczna). Brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. H. Rillinga wraz z Międzynarodową Orkiestrą Akademii Bachowskich w latach 1993, 1996, 1998. Od roku 1999 ściśle współpracuje z Zespołem Wokalnym all’ Antico, stąd też wzięły się kilkukrotne w ciągu każdego roku kreacje wykonawcze wielkich dzieł muzyki oratoryjnej baroku i klasycyzmu. Współpracował z takimi solistami jak: E. Indijć, M. Fedorova, Sz. Kończal, K. Jakowicz, P. Pławner Ł. Błaszczyk, M. Boberska, U. Kryger, P. Kusiewicz, R. Minkiewicz, Cz. Gałka, J. Frekstein, R. Tesarowicz, czy T. Chmielewski, a także ze znakomitym aktorem B. Wrocławskim. Jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia Orkiestry Kameralnej Polish Camerata, dyrektorem naczelnym i artystycznym orkiestry. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora, a w 2011 habilitował się w dziedzinie artystycznej – dyrygentura. Jest profesorem UJK w Kielcach i dyrektorem festiwalu Dni muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Został wyróżniony Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Honorowy członek Towarzystwa Muzycznego im. K. Nicze w Pabianicach.


Zespół Wokalny all’ Antico
Zespół Wokalny all’ Antico powstał w 1987 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki wokalnej renesansu i baroku nie stroniąc także od wielkich form oratoryjnych – stąd też na swym koncie zanotowali kreacje dzieł J. S. Bacha, J. F. Haendla, W. A. Mozarta czy J. Haydna. Na prestiżowych konkursach międzynarodowych zespół uzyskał nagrody: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Horbach w Niemczech (1992); II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych w Claveland w Wielkiej Brytanii (1990) oraz nagrody specjalne na Międzynarodowych Konkursach Wokalnych w Międzyzdrojach (1988) i Legnicy Cantat (1990).


Utwory na koncert w Świętym Krzyżu 5 stycznia 2014

I.  UTWÓR ORKIESTROWY
A. Corelli – Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8 (na Boże Narodzenie)

II. KOLĘDY w wykonaniu Orkiestry Kameralnej POLISH CAMERATA
1. Wśród nocnej ciszy
2. Anioł pasterzom mówił
3. Dzisiaj w Betlejem
4. Hej w dzień narodzenia
5. Jezus malusieńki
6. Bóg się rodzi
7. Gdy się Chrystus rodzi
8. Tryumfy króla niebieskiego
9. Gdy śliczna Panna
10. Mędrcy świata
11. Mizerna, cicha
12. W żłobie leży

III.  Kolędy a’cappella (all’ Antico)
1. Wśród nocnej ciszy opr. S.Niewiadomski
2. K. Wiłkomirski – Wędrowali trzej królowie
3. K. Wiłkomirski- Chrystus Pan się narodził
4. Mizerna, cicha opr. S. Niewiadomski
5. W żłobie leży opr. S. Niewiadomski
6. J. Czech – Północ już była
7. Lulajże Jezuniu opr. S.Stuligrosz
8. Gdy się Chrystus rodzi opr. S.Niewiadomski
9. Z narodzenia Pana opr. J.Maklakiewicz
10. Bacowsko Kolynda (śpiewają sami panowie)

IV. Kolędy z Orkiestrą Kameralną Polish Camerata
1. A wczora z wieczora (kolędy 1-7 S.Stuligrosz)
2. Anioł pasterzom mówił
3. Bóg się rodzi
4. Cicha noc
5. Dzisiaj w Betlejem
6. Tryumfy króla niebieskiego
7. W dzień bożego narodzenia
8. Gdy śliczna Panna ( J.Maklakiewicz)

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MISJONARZE OBLACI MARYI NIEPOKALANEJ

czytano: 1264 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 04 stycznia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 1

  • dobuska

    data dodania: 2014-01-05

    Mam pytanie jak dojechac  z Kielc na Sw. Krzyz wczesniej był autobus jezdziłam z kolezankami na msze i  spacery po pięknej Puszczy i wracałam po kilku godzinach.Dodam ,ze duzo jest ludzi bez samochodu

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej