Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 19 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Henryk, Marta
| | |

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ I NOWOROCZNA ...

SPOTKANIE MŁODZIEŻY MĘSKIEJ I NOWOROCZNA MODLITWA

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz kolejny w okresie poświąteczno – noworocznym  w murach świętokrzyskiego klasztoru swoje dni skupienia przeżywali młodzieńcy z całej Polski. Na zaproszenie O. Krzysztofa Jurewicza OMI, dyrektora sekretariatu powołań odpowiedziało ponad 30. chłopaków m. in. z Poznania, Obornik Wklp., Lublińca, Kielc, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Warszawy, Lublina i Milejowa, Rusinowic, Ulan – Majorat.
Uczestnicy rekolekcji brali udział w życiu miejscowej wspólnoty. Razem z nowicjuszami spożywali posiłki, pracowali dbając o czystość w klasztorze i sanktuarium. Każdego dnia mieli okazję na rekreację z zakonnikami, sport, wspólną i indywidualną modlitwę. Ojcowie animujący to spotkanie – o. Krzysztof Jurewicz OMI i o. Karol Bucholc OMI – każdego dnia głosili tematyczne konferencje dotyczące nie tylko życia zakonnego i posługi oblackiej.
Chłopcy, którzy przyjechali na Święty Krzyż mieli także okazję rozmów i spotkań z klerykami z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Obry – Sławomirem i Danielem. Była to okazja, by dowiedzieć się jak wygląda życie kleryka oblackiego, czym klerycy zajmują się w seminarium, jakie mają obowiązki i posługi.
Kulminacyjnym punktem tego typu spotkań jest Eucharystia sprawowana o północy na powitanie Nowego Roku. Do grupy rekolektantów dołączają także wierni, którzy przybywają z bliska i z daleka by razem z zakonnikami i ich gośćmi powitać Nowy Rok na modlitwie, przeżywając wspólnie Mszę Świętą. Przewodniczył jej O. Krzysztof Jurewicz, dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania który także wygłosił homilię. W noworocznej homilii wspomniał osobę bł. Jana Pawła II, do którego kanonizacji się przugotowujemy, który ma byc naszym wzorem w postępowaniu w nowym 2014 roku.

Na zakończenie Eucharystii młodzieńcy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w rekolekcjach powołaniowych otrzymali krzyże oblackie, które mają przypominać im o przeżytych dniach skupienia i o naszej rodzinie zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Cieszy nas fakt, że z roku na rok, taka forma spędzania czasu po Świętach Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, na modlitwie z zakonnikami przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Jest to okazja by się wyciszyć, przemyśleć swoje życie i razem z Panem Bogiem rozpocząć Nowy Rok.

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 2201 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 01 stycznia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej