Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DUCHOWY LEK - MISERYKORDYNA - DLA RODZIN

Strona główna » Aktualności » DUCHOWY LEK - MISERYKORDYNA - DLA RODZIN

wielkość tekstu: A | A | A

Blisko pół tysiąca rodzin odwiedziło w dniu dzisiejszym najstarsze polskie sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Rodziny, które w dniu dzisiejszym przybyły na modlitwę do bazyliki świętokrzyskiej otrzymały niecodzienny podarunek - lek duchowy o nazwie Miserykordyna.

W liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa do świętokrzyskiego sanktuarium przybyli bardzo licznie rodzice wraz z dziećmi, by modlić się w intencji swoich rodzin. Kustosze sanktuarium, Ojcowie Oblaci, przygotowali dla nich miłą niespodziankę w postaci duchowego leku zwanym Miserykordyną. Ten duchowy medykament ofiarował papież Franciszek  wiernym, którzy zgromadzili się na placu św. Piotra w dniu zakończenia Roku Wiary.
Naśladując Ojca Świętego chcieliśmy obdarować rodziny, aby poprzez zastosowanie tego duchowego leku przezwyciężały w codziennym życiu wszelkie trudności, słabości i we wspólnej modlitwie umacniały się w dobru, miłości i postawie przebaczenia – miłosierdzia.

By sięgnąć po ten niezwykły medykament, nie trzeba konsultacji lekarskiej, a co najwyżej z kapłanem. Ważnym jest fakt, że ten specyfik można zażywać nawet kilka razy dziennie, i to bez skutków ubocznych. Nie ma też obawy, że się przeterminuje. Świetnie działa na dolegliwości sercowe. Wywołuje też radość i potrzebę czynienia dobra. A zawiera on: różaniec, obrazek z Jezusem Miłosiernym i ulotkę informacyjną.

Pomysłodawcą całej akcji jest alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku, gdzie odkryto i wyprodukowano Miserykordynę – niezawodny lek na serce. 59 granulek, które uratowały i wciąż ratują życie wielu ludzi. Mamy nadzieję, że podarowany dziś lek rodzinom, będzie okazją do wspólnej modlitwy o świętość rodzin i umocni więzi między małżonkami, między rodzicami i dziećmi.

Wierni, którzy dziś tak licznie przybyli na Święty Krzyż, wysłuchali także homilii Ojca superiora Zygfryda Wiechy OMI, który odwołując się do treści listu Episkopatu Polski wskazywał na współczesne zagrożenia wobec rodziny, jakie niesie ideologia gender. Także w ramach homilii głos zabrał ojciec Władysław Kozioł OMI, wieloletni misjonarz pracujący w Kamerunie, który przybliżał zwyczaje rodzinne ludu Gidarów chroniące jedność i instytucję małżeństwa. Wskazał, że od tych ludzi, my chrześcijanie żyjący w Europie możemy się uczyć jak chronić podstawowe wartości stojące w obronie rodziców, małżonków i dzieci.

 

29

GRU

2013

1889

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.