Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » DUCHOWY LEK - MISERYKORDYNA - DLA RODZIN

DUCHOWY LEK - MISERYKORDYNA - DLA RODZIN

wielkość tekstu:A | A | A

Blisko pół tysiąca rodzin odwiedziło w dniu dzisiejszym najstarsze polskie sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Rodziny, które w dniu dzisiejszym przybyły na modlitwę do bazyliki świętokrzyskiej otrzymały niecodzienny podarunek - lek duchowy o nazwie Miserykordyna.

W liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa do świętokrzyskiego sanktuarium przybyli bardzo licznie rodzice wraz z dziećmi, by modlić się w intencji swoich rodzin. Kustosze sanktuarium, Ojcowie Oblaci, przygotowali dla nich miłą niespodziankę w postaci duchowego leku zwanym Miserykordyną. Ten duchowy medykament ofiarował papież Franciszek  wiernym, którzy zgromadzili się na placu św. Piotra w dniu zakończenia Roku Wiary.
Naśladując Ojca Świętego chcieliśmy obdarować rodziny, aby poprzez zastosowanie tego duchowego leku przezwyciężały w codziennym życiu wszelkie trudności, słabości i we wspólnej modlitwie umacniały się w dobru, miłości i postawie przebaczenia – miłosierdzia.

By sięgnąć po ten niezwykły medykament, nie trzeba konsultacji lekarskiej, a co najwyżej z kapłanem. Ważnym jest fakt, że ten specyfik można zażywać nawet kilka razy dziennie, i to bez skutków ubocznych. Nie ma też obawy, że się przeterminuje. Świetnie działa na dolegliwości sercowe. Wywołuje też radość i potrzebę czynienia dobra. A zawiera on: różaniec, obrazek z Jezusem Miłosiernym i ulotkę informacyjną.

Pomysłodawcą całej akcji jest alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku, gdzie odkryto i wyprodukowano Miserykordynę – niezawodny lek na serce. 59 granulek, które uratowały i wciąż ratują życie wielu ludzi. Mamy nadzieję, że podarowany dziś lek rodzinom, będzie okazją do wspólnej modlitwy o świętość rodzin i umocni więzi między małżonkami, między rodzicami i dziećmi.

Wierni, którzy dziś tak licznie przybyli na Święty Krzyż, wysłuchali także homilii Ojca superiora Zygfryda Wiechy OMI, który odwołując się do treści listu Episkopatu Polski wskazywał na współczesne zagrożenia wobec rodziny, jakie niesie ideologia gender. Także w ramach homilii głos zabrał ojciec Władysław Kozioł OMI, wieloletni misjonarz pracujący w Kamerunie, który przybliżał zwyczaje rodzinne ludu Gidarów chroniące jedność i instytucję małżeństwa. Wskazał, że od tych ludzi, my chrześcijanie żyjący w Europie możemy się uczyć jak chronić podstawowe wartości stojące w obronie rodziców, małżonków i dzieci.

 

czytano: 1008 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 29 grudnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej