Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PRZYJACIELE MISJI OBLACKICH NA ŚWIETYM KRZYŻU - 20.10.2013

Strona główna » Aktualności » PRZYJACIELE MISJI OBLACKICH NA ŚWIETYM KRZYŻU - 20.10.2013

wielkość tekstu: A | A | A

„W niedzielę misyjną, gdy w całym Kościele modlimy się za misje i misjonarzy, do świętokrzyskiego sanktuarium pielgrzymują wyjątkowi pątnicy. Dziś gościmy naszą poszerzoną oblacką Rodzinę – Przyjaciół Misji Oblackich. Każdego roku o tej porze, zapraszamy Was do wspólnej modlitwy u stóp Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie zrodziło się wiele powołań misyjnych w naszej rodzinie Zakonnej” – tymi słowami witał prawie tysięczną rzeszę Przyjaciół Misji Oblackich rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu i zarazem referent misyjny o. Dariusz Malajka OMI.
  Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium już od wielu lat w Niedzielę Misyjną zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich. Także i w tym roku na zaproszenie Oblatów odpowiedziało blisko tysiąc osób należących do Przyjaciół Misji Oblackich. Na wspólnej modlitwie tradycyjnie już obecni byli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc a także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka. Wspólnoty te w sposób szczególny współpracują z Oblatami ze Świętego Krzyża, którzy swoją opieką duchową otaczają te społeczności.
Tegoroczny dzień misyjny w naszym sanktuarium animował o. Krzysztof Koślik OMI, który obecnie przygotowuje się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do pracy misyjnej na Madagaskarze. Ojcu Krzysztofowi towarzyszyła s. Felicyta, dominikanka, która przygotowuje się do pracy misyjnej w Kamerunie. Na Eucharystii obecny był o. Krzysztof Jurewicz OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania wraz z grupą młodzieńców, którzy od piątku przeżywali w naszym klasztorze weekendowe dni skupienia.
Ojciec Krzysztof Koślik OMI w wygłoszonej homilii zachęcał: Siostry i Bracia, gdy myślicie o misjach, o pracy misjonarzy i misjonarek, o tym jak im pomóc, nie myślcie tylko o pomocy materialnej. To, czego najbardziej potrzebuje misjonarz to dar Waszej modlitwy, dar Waszego cierpienia. Tak wielu misjonarzy wspomina o tym, że dzięki mocy płynącej z modlitwy, dzięki świadomości, że są ludzie, którzy wspierają modlitwą łatwiej jest pokonywać trudy posługi misyjnej. Ta świadomość modlitwy pomaga w pokonywaniu tego wszystkiego co jest krzyżem i ciężarem misyjnego życia. Będąc na początku drogi misyjnej posługi z wielką pokorą staję przed Wami i proszę o ten dar modlitwy. Ta nasza wspólna modlitwa, dziś tu na Świętym krzyżu, to okazja, aby podziękować Wam za wasze zaangażowanie i wspieranie naszej oblackiej posługi – mówił o. Krzysztof Koślik OMI
    W przeżywanie uroczystej Eucharystii włączyła się czynnie młodzież z daleszyckiego gimnazjum oraz uczniowie ze szkoły podstawowej z Jeziorka. Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie.
    W godzinach popołudniowych w kościele odbyło się spotkanie z młodzieżą z gimnazjum Jana Pawła II. Młodzież w montażu słowno-muzycznym przybliżyła nam postać swego patrona bł. Jana Pawła II oraz przypomniała zebranym przesłanie papieża Wojtyły: o miłości, o wierności Bogu, o szacunku do drugiego człowieka. Następnie o Krzysztof Koślik OMI wraz z siostrą Felicytą opowiedzieli o swoich przygotowaniach do misyjnej pracy.
     Na zakończenie tegorocznego spotkania w czasie modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo i orędownictwo Matki Bożej powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny, misyjne dzieło Kościoła.

 

20

PAŹ

2013

3403

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.