Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NAGRODA DLA KLASZTORU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » NAGRODA DLA KLASZTORU NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim zostały wręczone statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego” za działania służące rozwojowi turystyki. Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wręczono podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.
W uroczystości uczestniczył Grzegorz Świercz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Bernard Antos, sekretarz województwa, Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki i Ryszard Nosowicz, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Elżbieta Wyrwicz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Reprezentujący Urząd Marszałkowski wicemarszałek Grzegorz Świercz podziękował przedstawicielom branży turystycznej, samorządowcom i przedsiębiorcom za wkład jaki mają w rozwój turystyki i promocję naszego województwa świętokrzyskiego.

Podsumowując mijający sezon turystyczny statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego” trafiły do:
„SUPERwędrowiec Świętokrzyski”, specjalne wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie trafił do naszej wspólnoty - Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Święty Krzyż – duchową stolicę naszego regionu - odwiedza rocznie ponad 250 tysięcy pielgrzymów i turystów. Cieszy nas fakt, iż Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznający statuetkę „SUPERwędrowca”, zauważył i docenił, nasze starania po zdobywanie funduszy unijnych, dzięki którym możliwa jest w ostatnich latach rewitalizacja kompleksu klasztornego na Świętym Krzyżu. Wspomnieć choćby: odnowienie wschodniej i północnej fasady, remont kapitalny północnego skrzydła oraz odbudowa wieży kościelnej i odnowienie XV-wiecznego wirydarza. Wielką radością była dla nas także uroczystość ogłoszenia kościoła na Świętym Krzyżu bazylika mniejszą w czerwcu br. Nie spodziewaliśmy się dzisiejszego wyróżnienia, ale bardzo się cieszymy, jako obecni gospodarze tego miejsca, że zostały zauważone nasze działania, które podejmujemy nie sami, lecz przy udziale wielu instytucji szczególnie gminy Bieliny. Bez tych partnerów trudno byłoby nam starać się o środki unijne. Dzisiejsza nagroda to uhonorowanie wieloletnich oblackich starań ale i wielu ludzi, którzy wspierają nas w przywróceniu klasztorowi na Świętym Krzyżu dawnej świetności religijnej, narodowej i patriotycznej. W imieniu naszej wspólnoty statuetkę odebrał o. Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.
W kategorii "Przedsiębiorstwo" statuetkę "Wędrowca" otrzymał Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness. W kategorii "Osobowość turystyczna" doceniony został Kazimierz Micorek, długoletni działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, społecznik i regionalista. W kategorii "Atrakcja turystyczna", „Wędrowca świętokrzyskiego” otrzymał Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. W kategorii "Gmina turystyczna" „Wędrowca” dostała gmina Solec-Zdrój, która od kilku lat stale dba o uatrakcyjnienie oferty uzdrowiskowej  i relaksacyjnej.

(Zdjęcia Krzysztof Pęczalski)


11

PAŹ

2013

1323

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.