Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 6 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
| | |

Strona główna » Aktualności » Przegląd chórów

Przegląd chórów

wielkość tekstu:A | A | A

W dzisiejsze niedzielne popołudnie zakończył się VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych z Powiatu Kieleckiego. W przeglądzie wzięło udział dziewięć zespołów m.in. Łopuszna, Górna, Daleszyc, Nowin, Leszczyn, Morawicy, Bielin. W sumie gościliśmy ponad 300 chórzystów.

Tradycją stało się, że w pierwszą niedzielę października Powiat Kielecki organizuje w murach świętokrzyskiego sanktuarium przegląd chórów i zespołów śpiewaczych. To szczególna okazja, kiedy w jednym miejscu gromadzą się miłośnicy muzyki kościelnej, patriotycznej i ludowej. Mogliśmy usłyszeć utwory religijne, o tematyce narodowej oraz biesiadnej w wykonaniu dzieci, młodzieży i starszych.

Dla członków chórów i zespołów śpiewaczych jest to swoista pielgrzymka, podczas której mogą nie tylko zaprezentować owoce swojej żmudnej, codziennej pracy nad repertuarem, ale także tutaj przez modlitwę, adorację Relikwii Drzewa Krzyża Świętego umocnić się duchowo i prosić Boga o potrzebne siły i łaski do codziennego życia.
Dzisiejszy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych rozpoczął się od uroczystej Eucharystii, którą celebrował superior świętokrzyskich oblatów o. Zygfryd Wiecha OMI. Na Mszy Świętej byli także obecni pracownicy urzędu powiatowego w Kielcach na czele z Panem Zdzisławem Wrzałkom - starostą kieleckim. W czasie liturgii śpiew animował chór parafialny z parafii św. Jacka z Leszczyn.

Nad całością przebiegu dzisiejszego muzycznego świętowania czuwała Pani Beta Wróbel i Wioletta Krzyżanowska.

Jako gospodarze dziękujemy wszystkim za udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych i zapraszamy w przyszłym roku na wspólne chwalenie Boga w muzyce chóralnej.


 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1862 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 06 października 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej