Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie juz w trzeci piątek września odbyło sie Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Podobnie jak w latach ubiegłych naszą modlitwę animowała wspólnota Akcji Katolickiej. Gościliśmy pielgrzymów z diecezji radomskiej, kieleckiej, sandomierskiej, rzeszowskiej i lubelskiej.

Czuwanie rozpoczęło się w Hucie Szklanej przy Krzyżach Katyńskich. Zebranych pątników powitał ks. Artur Barański, asystent diecezjalnego instututu Akcji Katolickiej w Sandomierzu. Nastepnie po odspiewaniu Apelu Jasnogórskiego rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą prowadzili przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej oraz młodzież z katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Bodzentyna.

Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej był czas na odpoczynek, modlitwę indywidualną. Następnie miała miejsce modlitwa różańcowa animowana prez mężczyzn z sandomierskiej Akcji Katolickiej. Uczestnicy modlitwewnego spotakania bardzo licznie skorzystali także z sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 23.30 rozpoczęła sie uroczysta Eucjarystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

W swoim słwoie hierarcha powiedział: Panu Bogu zależy na każdym z nas. A Krzyż, na który spoglądamy w tym szczególnym miejscu, jest brama i drogowskazem. Jest zankiem miłości Boga wobec nas. Tutaj uczymy się wdzięczności za ofiarę Chrystusa. Tutaj uczymy się wierności Chrystusowi. Przybywamy tutaj z błaganiem o dar wierności, choć widzimy ile wokół nas szalejących nawałnic, burz, ile okazywanego niezadowolenia wobec nas, wobec Krzyża, wobec Matki Bożej, ile bolesnych wydarzeń wewnątrz Kościoła. Ale mimo wszystko trwajmy w wierności Chrystusowi. Dotknijmy Krzyża, a Chrystus dotknie nas. Członkowie Akcji Katolickiej! Idźcie, aby służyć Chrytsusowi, Kościołowi, pomóżcie tworzyc środowiska chrześcijańskie, by Ewangelia kształtowała życie publiczne, gospodarcze - apelował Biskup Tomasik.

Na zakonczenie Mszy Świętej pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Drzewa Krzyża Świętego i do wczesnych godzin rannych trwało modlitwene czuwanie animowane przez Akcję Katolicką diecezji kieleckiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych to ostatnie Świętokrzsykie Nocne Czuwanie w tym roku, zgromadziło blisko tysiąc pątników, którzy po brzegi wypełnili świętokrzyską bazylikę i przylegające do niej klasztorne krużganki.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1915 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 21 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej