Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie juz w trzeci piątek września odbyło sie Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Podobnie jak w latach ubiegłych naszą modlitwę animowała wspólnota Akcji Katolickiej. Gościliśmy pielgrzymów z diecezji radomskiej, kieleckiej, sandomierskiej, rzeszowskiej i lubelskiej.

Czuwanie rozpoczęło się w Hucie Szklanej przy Krzyżach Katyńskich. Zebranych pątników powitał ks. Artur Barański, asystent diecezjalnego instututu Akcji Katolickiej w Sandomierzu. Nastepnie po odspiewaniu Apelu Jasnogórskiego rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą prowadzili przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej oraz młodzież z katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Bodzentyna.

Po przyjściu do bazyliki świętokrzyskiej był czas na odpoczynek, modlitwę indywidualną. Następnie miała miejsce modlitwa różańcowa animowana prez mężczyzn z sandomierskiej Akcji Katolickiej. Uczestnicy modlitwewnego spotakania bardzo licznie skorzystali także z sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 23.30 rozpoczęła sie uroczysta Eucjarystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

W swoim słwoie hierarcha powiedział: Panu Bogu zależy na każdym z nas. A Krzyż, na który spoglądamy w tym szczególnym miejscu, jest brama i drogowskazem. Jest zankiem miłości Boga wobec nas. Tutaj uczymy się wdzięczności za ofiarę Chrystusa. Tutaj uczymy się wierności Chrystusowi. Przybywamy tutaj z błaganiem o dar wierności, choć widzimy ile wokół nas szalejących nawałnic, burz, ile okazywanego niezadowolenia wobec nas, wobec Krzyża, wobec Matki Bożej, ile bolesnych wydarzeń wewnątrz Kościoła. Ale mimo wszystko trwajmy w wierności Chrystusowi. Dotknijmy Krzyża, a Chrystus dotknie nas. Członkowie Akcji Katolickiej! Idźcie, aby służyć Chrytsusowi, Kościołowi, pomóżcie tworzyc środowiska chrześcijańskie, by Ewangelia kształtowała życie publiczne, gospodarcze - apelował Biskup Tomasik.

Na zakonczenie Mszy Świętej pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwią Drzewa Krzyża Świętego i do wczesnych godzin rannych trwało modlitwene czuwanie animowane przez Akcję Katolicką diecezji kieleckiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych to ostatnie Świętokrzsykie Nocne Czuwanie w tym roku, zgromadziło blisko tysiąc pątników, którzy po brzegi wypełnili świętokrzyską bazylikę i przylegające do niej klasztorne krużganki.

21

WRZ

2013

3471

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.