Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 21 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosław
| | |

Strona główna » Aktualności » NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ

NOCNE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ

wielkość tekstu:A | A | A

Już tradycyjnie w nocy z 14/15 września świętokrzyskie sanktuarium gościło kilku set uczestników ogólnopolskiej pielgrzymki Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. Eucharystii o północy  przewodniczył i wygłosił homilię Ksiądz Biskup Edward Frankowski.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło sie Apelem Jasnogórskim prowadzonym przez ojca Zygfryda Wiechę OMI, superiora świętokrzyskiej wspólnoty oblackiej.

Uczestnicy spotkania modlitewnego  w bazylice świętokrzyskiej polecali Panu Bogu nastepujące intencje: wynagradzająca za grzechy osobiste i społeczne, za znieważanie Krzyża i Biblii, w intencji Ojczyzny i rządzących, o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celak o rozwój Dzieła Intronizacji w Polsce i świecie, i aby Rok Wiary przyniósł oczekiwane owoce.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Biskup Edward Frankowski, sufragan sandomierski. W homilii m.in. wskazał na wielkie dzieło jakie podejmują wspólnoty w całym kraju: Dzięki Wam Polska uroczyście przeprowadzi intronizację Serca Pana Jezusa w wymiarze osobistym, rodzinnym, narodowym i pańmstwowym. Intronizacja to wprowadzenie Boga na tron. Tronem tym ma być wnętrze każdego z nas i zycie rodzinne i społeczne. Umocnieni duchowo będziemy mieli siłę i odwagę bronić wartości chrześcijańskich i podjąć wszelkie zadania ewangelizacyjne na rzecz intronizacji najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, że we wspólnocie możemy więcej. Podejmujmy troskę i walkę o to co stanowi naszą tożsamość. Nie pozwólmy na to, aby niszczono sumienia naszych rodaków, aby mącili ludziom w głowie - bez jednego wystrzału! Widzimy jak gorsza nam dzieci, młodzież jak niszczą i rozbijają małżeństwa, rodzinę, Kościół , gospodarkę.

Na zakończenie Mszy Świętej założycielka wspólnot Ewa Nosiadek podziękowała Księdzu Biskupowi za obecnośc i za skierowane słowo. Wierni zostali pobłogosłwieni Rekiwią Drzewa Krzyża Świętego i mogli oddać jej cześć przez ucałowanie. Modlitwa pątników ze wszystkich diecezji w Polsce trwała do wczesnych godzin rannych.

czytano: 1122 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej