Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA ROLNIKÓW, SADOWNIKÓW, DZIAŁKOWCÓW I PLANTATORÓW TRUSKAWEK

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA ROLNIKÓW, SADOWNIKÓW, DZIAŁKOWCÓW I PLANTATORÓW TRUSKAWEK

wielkość tekstu: A | A | A

Gromkimi oklaskami kilku set wiernych obecnych w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego podziękowało za pasterskie słowo Księdzu Biskupowi Edwardowi Frankowskiemu, który przewodniczył  sumie odpustowej w liturgiczne święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego.

Od niedzieli w najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu trwają tygodniowe uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Do sanktuarium świętokrzyskiego w czasie trwania odpustu pielgrzymowali już parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowcy ziemi świętokrzyskiej, małżonkowie oczekujący potomstwa, dzieci, młodzież, kapłani. W dniu dzisiejszym na modlitwę Ojcowie Oblaci, kustosze sanktuarium zaprosili rolników, sadowników, działkowców i plantatorów truskawek. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 obecni byli przedstawiciele sołectw należących do gminy Nowa Słupia i gminy Bieliny. Obecni byli także panowie wójtowie tych gmin Wiesław Jerzy Gałka oraz Sławomir Kopacz.

Uroczystej sumie w intencji pielgrzymów oraz rolników, sadowników, działkowców i plantatorów truskawek przewodniczył Ks. Bp Edward Frankowski, sufragan sandomierski. W swoim jakże porywającym słowie skierowanym do licznie zgromadzonego ludu wiernego hierarcha mówił: Do tego najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu pielgrzymuje wielu. Święta Relikwia przyciąga serca spragnione miłości, prawdy, sprawiedliwości i dobra. Złowrogie siły robią wile, by tutaj powrócił czary, magia, czarownice, by ludzie żyli tak, jak by Boga nie było. Moce piekielne chcą nas zniechęcić do chodzenia do kościoła, do pielgrzymowania. Historia tego sanktuarium jest złączona z historią naszego narodu. Tutaj spotykają się dwa narody: Polski i Węgierski. Patrzmy na Węgrów – jak oni sobie radzą z tymi problemami z którymi my nie możemy sobie dać rady. My tutaj w tym świętym miejscu modlimy się za nasz naród, za nasza ojczyznę a w tym samym czasie tam w Warszawie, nasi bracia manifestują w obronie praw pracowniczych w obronie godności człowieka. Związki zawodowe reprezentują interesy ludzi pracy. Rządzący niszą gospodarkę, niszczą polską wieś, rodzinę, niszczą chorych. Czyż nie jest to droga krzyżowa naszego narodu – pytał biskup Edward. Nie chcą tego widzieć rządzący, media liberalne. Dlatego trzeba było wyjść na ulice by walczyć o poprawę bytu polskiej rodziny. Naszych braci, nie zniechęca arogancja rządzących.

Następnie Biskup Frankowski przypomniał słowa Bł. Jana Pawła II, który w 1987 roku mówił, że Chrystus nie zgodzi się nigdy z tym, aby człowiek był uznany tylko za narzędzie produkcji. Chrystus sprzeciwił się degradacji człowieka.

Oceniając i opisując obecną rzeczywistość w Polsce Biskup mówił: Dziś za wszelką cenę w naszym narodzie niszczy się Kościół, rodzinę, gospodarkę, politykę i wieś. Drapieżny kapitalizm zbiera swoje żniwo. Sprzedali zakłady pracy, huty, kopalnie, banki. Jakie bezrobocie u nas. Zagrożone emerytury, a rząd nie chce być odpowiedzialny za tą sytuację. A jak lekceważą polską wieś. Przyczynili się do tego, że wieś jest na marginesie życia kraju. Chłop polski jest solą w oku niektórych, za to, ze jest przywiązany do ziemi, do Kościoła, do tradycji. Ale rolnik przetrwał carat, faszyzm, komunizm i liberałów przetrwa! Nie możemy dłużej pozwalać by doktryna liberalna szkodziła sprawom narodu. Gdzie nie ma pracy tam jest ubóstwo – podkreślił Biskup Edward.

Biskup Frankowski zwrócił uwagę także na zagrożenia rodziny: A co powiedzieć o antyrodzinnej polityce władz. Widać dziś już bardzo wyraźnie demograficzne umieranie narodu. Pogarda dla nienarodzonych, pogarda dla macierzyństwa. Promuje się zdziczały seks, wynaturzenia, dewiacje. To nic innego jak mocny terror genderystów.   

Biskup Frankowski za słowo skierowane do wiernych został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie Eucharystii wierni zostali pobłogosławieni Relikwią Drzewa Krzyża Świętego. Następnie oddali cześć relikwii przez ucałowanie. Wraz z księdzem biskupem Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów z diecezji sandomierskie, kieleckiej i radomskiej.

Jeszcze dziś o godzinie 21 w bazylice świętokrzyskiej rozpocznie się czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ, które będzie trwało do wczesnych godzin rannych.

14

WRZ

2013

2837

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.