Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
środa 29 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Franciszek, Józef
| | |

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA ROLNIKÓW, SADOWNIKÓW, DZIAŁKOWCÓW ...

PIELGRZYMKA ROLNIKÓW, SADOWNIKÓW, DZIAŁKOWCÓW I PLANTATORÓW TRUSKAWEK

wielkość tekstu:A | A | A

Gromkimi oklaskami kilku set wiernych obecnych w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego podziękowało za pasterskie słowo Księdzu Biskupowi Edwardowi Frankowskiemu, który przewodniczył  sumie odpustowej w liturgiczne święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego.

Od niedzieli w najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu trwają tygodniowe uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Do sanktuarium świętokrzyskiego w czasie trwania odpustu pielgrzymowali już parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowcy ziemi świętokrzyskiej, małżonkowie oczekujący potomstwa, dzieci, młodzież, kapłani. W dniu dzisiejszym na modlitwę Ojcowie Oblaci, kustosze sanktuarium zaprosili rolników, sadowników, działkowców i plantatorów truskawek. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 obecni byli przedstawiciele sołectw należących do gminy Nowa Słupia i gminy Bieliny. Obecni byli także panowie wójtowie tych gmin Wiesław Jerzy Gałka oraz Sławomir Kopacz.

Uroczystej sumie w intencji pielgrzymów oraz rolników, sadowników, działkowców i plantatorów truskawek przewodniczył Ks. Bp Edward Frankowski, sufragan sandomierski. W swoim jakże porywającym słowie skierowanym do licznie zgromadzonego ludu wiernego hierarcha mówił: Do tego najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu pielgrzymuje wielu. Święta Relikwia przyciąga serca spragnione miłości, prawdy, sprawiedliwości i dobra. Złowrogie siły robią wile, by tutaj powrócił czary, magia, czarownice, by ludzie żyli tak, jak by Boga nie było. Moce piekielne chcą nas zniechęcić do chodzenia do kościoła, do pielgrzymowania. Historia tego sanktuarium jest złączona z historią naszego narodu. Tutaj spotykają się dwa narody: Polski i Węgierski. Patrzmy na Węgrów – jak oni sobie radzą z tymi problemami z którymi my nie możemy sobie dać rady. My tutaj w tym świętym miejscu modlimy się za nasz naród, za nasza ojczyznę a w tym samym czasie tam w Warszawie, nasi bracia manifestują w obronie praw pracowniczych w obronie godności człowieka. Związki zawodowe reprezentują interesy ludzi pracy. Rządzący niszą gospodarkę, niszczą polską wieś, rodzinę, niszczą chorych. Czyż nie jest to droga krzyżowa naszego narodu – pytał biskup Edward. Nie chcą tego widzieć rządzący, media liberalne. Dlatego trzeba było wyjść na ulice by walczyć o poprawę bytu polskiej rodziny. Naszych braci, nie zniechęca arogancja rządzących.

Następnie Biskup Frankowski przypomniał słowa Bł. Jana Pawła II, który w 1987 roku mówił, że Chrystus nie zgodzi się nigdy z tym, aby człowiek był uznany tylko za narzędzie produkcji. Chrystus sprzeciwił się degradacji człowieka.

Oceniając i opisując obecną rzeczywistość w Polsce Biskup mówił: Dziś za wszelką cenę w naszym narodzie niszczy się Kościół, rodzinę, gospodarkę, politykę i wieś. Drapieżny kapitalizm zbiera swoje żniwo. Sprzedali zakłady pracy, huty, kopalnie, banki. Jakie bezrobocie u nas. Zagrożone emerytury, a rząd nie chce być odpowiedzialny za tą sytuację. A jak lekceważą polską wieś. Przyczynili się do tego, że wieś jest na marginesie życia kraju. Chłop polski jest solą w oku niektórych, za to, ze jest przywiązany do ziemi, do Kościoła, do tradycji. Ale rolnik przetrwał carat, faszyzm, komunizm i liberałów przetrwa! Nie możemy dłużej pozwalać by doktryna liberalna szkodziła sprawom narodu. Gdzie nie ma pracy tam jest ubóstwo – podkreślił Biskup Edward.

Biskup Frankowski zwrócił uwagę także na zagrożenia rodziny: A co powiedzieć o antyrodzinnej polityce władz. Widać dziś już bardzo wyraźnie demograficzne umieranie narodu. Pogarda dla nienarodzonych, pogarda dla macierzyństwa. Promuje się zdziczały seks, wynaturzenia, dewiacje. To nic innego jak mocny terror genderystów.   

Biskup Frankowski za słowo skierowane do wiernych został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie Eucharystii wierni zostali pobłogosławieni Relikwią Drzewa Krzyża Świętego. Następnie oddali cześć relikwii przez ucałowanie. Wraz z księdzem biskupem Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów z diecezji sandomierskie, kieleckiej i radomskiej.

Jeszcze dziś o godzinie 21 w bazylice świętokrzyskiej rozpocznie się czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ, które będzie trwało do wczesnych godzin rannych.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1791 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 14 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej