Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA

Strona główna » Aktualności » PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejszy niedzielny, słoneczny poranek w naszej bazylice na  Świętym Krzyżu, podczas uroczystej Eucharystii, 14 nowicjuszy złożyło swoje pierwsze śluby zakonne.    Mszy świętej przewodniczył ojciec Wojciech Popielewski OMI, mistrz nowicjatu, który jako delegat Superiora Generalnego przyjął śluby nowicjuszy. Wśród kapłanów koncelebrujących byli obecni m.in.: o. Andrzej Korda OMI  - wikariusz Ojca Prowincjała, o. Sebastian Wiśniewski OMI – wykładowca homiletyki w naszym oblackim seminarium w Obrze, a także O. Krzysztof Jurewicz OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania i O. Krzysztof Jamrozy OMI, socjusz mistrza nowicjatu.

Konstytucje i Reguły Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej mówią, że: Czas nowicjatu kończy się dobrowolnym i pełnym wiary aktem, jakim jest zobowiązanie w Zgromadzeniu. Nowicjusz, który już doświadczył miłości Ojca w Jezusie, poświęca swe życie, aby tę miłość uwidocznić. Zawierza swoje życie Temu, z którym dzieli krzyż i którego obietnicom ufa (K 59).

W homilii ojciec Wojciech przypomniał profesom i wszystkim zebranym zakonnikom o wierności w kroczeniu za Chrystusem ubogim, czystym i posłusznym, aby być radosnym zakonnikiem, pracowitym, pełnym poświęcenia i wyrzeczenia,  który swoim stylem bycia pociąga innych do Chrystusa.   

Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, w czasie wspólnej modlitwy prosiliśmy Boga, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, aby umacniał profesów, by mogli wytrwać w swych świętych postanowieniach. Wezwanie do życia radami ewangelicznymi: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, ci młodzi oblaci posłyszeli w swoim życiu i rozeznali w czasie rocznego pobytu w nowicjacie. Dziś zostało ono uroczyście potwierdzone przez Kościół.

Podczas ceremonii złożenia pierwszych ślubów, zostały także poświęcone habity zakonne, które po raz pierwszy młodzi oblaci przywdziali oraz Konstytucje i Reguły, które każdy z profesów otrzymał jako prawo zakonne obowiązujące w naszej rodzinie oblackiej. Wcielając je w codzienne życie, oblat kroczy pewną drogą prowadzącą do zabawienia. Została ona potwierdzona przez Kościół zarówno aprobatą Konstytucji i Reguł jak również ogłoszenie świętym Eugeniusza de Mazenoda, który jako pierwszy kroczył ta drogą.

Natomiast wczoraj 16 młodzieńców złożyło swoje przyrzeczenia nowicjackie rozpoczynając tym samy roczny pobyt w świętokrzyskim klasztorze, który stał się ich domem. Nowi nowicjusze przejęli od starszych współbraci opiekę nad klasztorem i sanktuarium. Od września w naszym klasztorze przebywa także postulant, który przygotowuje się do posługi brata zakonnego.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

08

WRZ

2013

6079

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.