Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 20 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
| | |

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA ...

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN - 07.07.2013

wielkość tekstu:A | A | A


W dniu dzisiejszym w naszym świętokrzyskim sanktuarium przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Krwi Przenajdroższej połączony z VII Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin. Świętokrzyska bazylika wypełniła się licznie przybyłymi pielgrzymami m.in. z Sandomierza, Tarnobrzega, Łagowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi. Obecne były także Wspólnoty Krwi Chrystusa z diecezji sandomierskiej.

Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył J. E. Ks. Biskup Edward Frankowski – emerytowany sufragan sandomierski.

Słowo powitania na Eucharystii wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI – przełożony klasztoru na Świętym Krzyżu, który także w imieniu wszystkich zebranych wyraził wdzięczność Księdzu Biskupowi za obecność na dzisiejszym dorocznym odpuście.

Ekscelencja w wygłoszonej homilii przypomniał m.in., że Święty Krzyż jest miejscem świętym i uświęconym obecnością znaku zwycięstwa – świętej relikwii Krzyża Świętego to jest miejsce chrześcijańskie. Tutaj przychodzimy aby spotkać Stwórcę. Nie ma innej drogi do pokonania tego co złe jak tylko przez krzyż, przez Chrystusa ukrzyżowanego, który przelał za nas krew najdroższą.

Bp Edward przestrzegał także: ...są ciemne siły w naszej ojczyźnie i świecie, które chcą przysłonić, zaciemnić krzyż. Nie pozwólmy by osłabiano w nas wiarę, nie pozwólmy by nas deformowano. Nie możemy być letni, nie wracajmy do nijakiego chrześcijaństwa, wygodnego, łatwego. Nie wracajmy do pogaństwa. Obudźmy w sobie pragnienie przymierza z Bogiem. Osobiście opowiedzmy się szczerze i bezgranicznie po stronie Chrystusa. Unikniemy w tedy wszelkich kryzysów i podziałów. Za świętym Pawłem wołajmy dziś „Nie daj Boże, abym miał się chlubić z czego innego jak tylko z krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Nie pozwólmy sobie narzucać dewiacji – apelował hierarcha.

Hierarcha wspomniał także m. in. o zagrożeniach współczesnej rodziny i apelował o wielką troskę w wychowaniu młodego pokolenia: Nie pozwólmy by dzieci nasze deprawowano od najmłodszych lat. Bądźmy czujni i pilnujmy jakie treści przekazywane są naszej młodzieży. Nie pozwólmy by ideologia gender zawładnęła naszymi czasami. Niech rodziny będą Bogiem silne.
Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się do Golgoty Nienarodzonych gdzie odmówiliśmy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewaliśmy Suplikacje. Ks. Biskup Edward udzielił Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego pasterskiego błogosławieństwa i wierni mieli okazję ucałować Świętą Relikwię.

czytano: 1155 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 07 lipca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej