Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

INAUGURACJA ROKU WIARY W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » INAUGURACJA ROKU WIARY W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym na sumie o godzinie 11.00 w naszym sanktuarium zainaugurowaliśmy Rok Wiary, który potrwa do Niedzieli Chrystusa Króla 2013 roku. Jest on zaproszeniem skierowanym do wszystkich chrześcijan, by przez nawrócenie ożywić naszą relację z Chrystusem oraz byśmy swoją wiarą umieli się dzielić z innymi.
Uroczystej sumie przewodniczył i wygłosił homilię ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI. W procesji wejścia uroczyście wniesiono Ewangeliarz, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Dokumenty Soboru Watykańskiego II. W dekoracji kościoła wyeksponowaliśmy także Paschał - symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Akt pokutny zastąpiono aspersją, nawiązując do początków wiary - Chrztu świętego każdego z uczestników liturgii.
Ojciec superior w kazaniu zwrócił uwagę na fakt, iż dziś w sposób szczególny jesteśmy zaproszeni do przeżywania dwóch uroczystości: dziękujemy Bogu za dar osoby bł. Jana Pawła II - Papieża Rodziny, dla którego rodzina zawsze była wielką troską. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się o świętość naszych polskich rodzin, o wierność chrześcijańskim korzeniom. Niechaj nasze rodziny będą miejscem trwania i przekazywania wiary - mówił o. Zygfryd.
Następnie nawiązując do rozpoczętego 11 października Roku Wiary, zachęcał w miniony czwartek z inicjatywy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej papieża Benedykta XVI rozpoczęliśmy szczególny czas łaski - Rok Wiary - niechaj będzie to czas ożywienia naszej wiary, tak by na nowo rozpalić w sercach miłość do Stwórcy i drugiego człowieka. Otwórzmy na oścież drzwi naszego serca Chrystusowi!!! Nie lękajmy się!!!
Po homilii miało miejsce wyznanie wiary, takie jakie odmawia się przy chrzcie dziecka, by wszyscy uczestnicy liturgii przypomnieli sobie początki wiary, którą otrzymali w sakramencie Chrztu świętego. Na dziękczynienie odśpiewano Te Deum, dziękując Bogu za osobę bł. Jana Pawła II. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować relikwie Papieża Polaka.

14

PAŹ

2012

386

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci M.N.GaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy